Калуська районна
державна адміністрація

Новини


На Калущину завітала делегація з Олькуського повіту

sam_5312

2017.05.17

Міжрегіональне співробітництво є важливою складовою  стратегічного партнерства України та Республіки Польща, ефективним засобом європейської інтеграції України. Щороку всередині травня Україна відзначає День Європи.  Крок  за кроком ми нарешті повертаємось до Європейського дому. Впродовж останніх двох тижнів відбулося чимало гарних подій. Це і рішення про надання безвізового режиму для українців, це і достойне проведення "Євробачення". 

Саме в ці травневі дні на Калущину завітали наші партнери з Республіки Польща. Делегацію з Олькуського повіту на чолі зі старостою Павелом Пясним радо зустріли голова райдержадміністрації Наталія Бабій, голова районної ради Михайло Срібняк, заступник голови РДА Сергій Дудинець, начальники управлінь і відділів райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, сільські голови.

Наталія Бабій наголосила на важливості двосторонніх взаємин, підкреслила, що багаторічна співпраця з Олькуським повітом є ілюстрацією того, що українці та поляки закладають міцні основи нової майбутньої історії, в якій визначальними стають взаєморозуміння, взаємоповага та спільні інтереси. Приїзд польських партнерів, переконана Наталія Бабій, є знаковою подією, адже сьогодні у Страсбурзі відбувається урочиста церемонія підписання документів щодо надання Україні безвізового режиму.  Голова районної ради Михайло Срібняк зазначив, що українці впроваджують ті реформи, які вже реалізовані в Польщі. Проте, переконаний Михайло Срібняк, у майбутньому ми будемо їхати в одному потязі – Європейському Союзі. Адже Україна зробила свій вибір – бути в сім’ї цивілізованих держав ЄС. Михайло Срібняк побажав польським колегам гарно відпочити, побачити, якою багатою є Україна, та розповісти про це у Польщі.

Начальник відділу інвестиційної діяльності та розвитку інфраструктури Ігор Баран представив гостям із Польщі презентацію про Калуський район. Мова йшла, зокрема, про розвиток освіти, культури в районі, про міжнародну політику, інвестиційний клімат, розвиток економіки та сільського господарства.

Староста повіту Павел Пясни підкреслив, що поляки розуміють  проблеми українців,  радіють, що українцям надали безвіз до країн Євросоюзу, та всіляко допомагатимуть, щоб пришвидшити зміни в Україні та набуття членства у Євросоюзі.

У планах візиту: поїздка до Войнилівської опорної школи та ТОВ «Даноша»,  ознайомлення з роботою Вістівської і Підмихайлівської сільських рад та ін.

 

Довідка. Олькуський повіт — один з 19 земських повітів Малопольського воєводства Польщі. Утворений 1 січня 1999 року в результаті адміністративної реформи. Повіт знаходиться у північно-західній частині воєводства. Адміністративний центр — місто Олькуш. Населення становить близько 115 тис. осіб, площа 618,11 км. Туристично-рекреаційний регіон з вапняковими скалами, старовинними замками, національними парками. Це — потужний промисловий  повіт.

 

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2017
В П В С Ч П С
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3