Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені масові заходи (з 19 по 25 червня 2017 року)

2017.06.26

23  червня  2017 року

У бібліотеці – філії с. Кропивник проведений історичний екскурс «Українська революція 1917 – 1921 рр.». Ведучі заходу :Тетяна Сеняк та Тетяна Коцан розповіли користувачам бібліотеки  про те, що українська революція – це перший український парламент , перший український уряд, Українська академія наук, гривня – грошова одиниця, українська армія та флот, перша українська марка. Зав. бібліотекою Наталія Русановська розповіла про три періодиукраїнської революції:

-   Доба Центральної ради (березень 1917 – квітень 1918 рр.)

-   Доба Гетьманату (квітень – грудень 1918 рр.)

-   Доба Директорії (грудень 1918 – листопад 1921 рр.)

 

В бібліотеці – філії с. Слобідка  проведено презентацію  тематичної викладки літератури «Українська революція 1917 – 1921 рр.». В цей же день в рамках районної акції «Літні канікули з книгою »проведено читання казки "Казка про рибалку і дракона" та ознайомленочитачів  1- 4 класів з книжковою виставкою "Літо, річка,  пляж - яку книжку взяти в багаж", яка буде діяти протягом літніх канікул. Потім із дітками  організували флешмоб, в рамках конкурсу дитячої творчості "Мрії  про Україну:  дитячий погляд". Їм запропонували намалювати малюнки на асфальті з цієї тематики. Діти із задоволенням взяли участь у цьому заході.

24  червня  2017 року

В центральній  районній  бібліотеці  відбулася  творча  зустріч  з поетом, комползитором, біоенергетиком з  Івано – Франківська  Володимиром  Присажнюком. Автор  цікаво  розповів   свою  біографію.  Володимир  Присажнюк  народився 24  березня 1966 рогку,  закінчив  школу  із  золотою  медаллю.  Неодноразовий учасник Всеукраїнських  зльотів  творчої  молоді.  Закінчив історичний  факультет Івано – Франківського перінституту,  працював у школі учителем  та заступником  директора.  Автор  книги  поетичних  пародій “Тобі  сюди, Алісо!”.  Публікувався в літературних  альманахах та колективних  збірниках, зокрема  в  “Енциклопедії сучасної  літератури”,  “Галактика  любові”,  “Форум”.   Автор текстів та  мелодій  пісень в  якості  композитора  співпрацював з лауреатом  фестивалю  “Червона  рута” Тарасом  Житинським.  На  заході також  були  парисутні : поетеса  Оксана  Драгомирецька  з  Калуша,  Руслан  Вовк із  Брошнева,  а також прийшов  підтримати  колегу  по  перу  наш  поет калушанин  Івн  Ткачик.  Всі  гсті  читали  свої  твори, а  познайомилися  вони  через Інтернет.  Володимир  Присажнюк  багато  читав поетичних  пародій із  книги “Тобі  сюди, Алісо!” та  нові  доробки, які  увійдуть у другу  його  збірку. 

Голова “Просвіти”  Леся  Кирилович  і  всі  присутні  побажали Володимиру  Присажнюку  творчих  здобутків, здоров’я і всіх  благ на творчій  ниві.  На  закінчення  заходу  автор  подякував  всім  присутнім  за  спілкування,  Бажаючі  мали  можливість  придбати  його  книгу  “Тобі  сюди, Алісо!”   з автографом.

У бібліотеці-філії села Перекоси проведено презентацію книжкової виставки: «Великий терор 1937-1938 років - сторінки кривавої історії» (до 80-их роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років).

         Бібліотекар Марія Атаманчук розповіла про трагічні події Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, та згадала тих, хто був ув’язнений у концтаборах, знищених радянською владою селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів. Учасники масового заходу Владислава Сорока, Соломія Мудрик, Ольга Сондей, Орест Романчук, Володимир Романів, Олександр Вількович, Іван Кузь декламували патріотичні вірші.

Біля виставки бібліотекар провела огляд літератури: «Джерела історії Великого терору».

 25 червня  2017 року

 У бібліотеці – філії с. Лука  (спільно з НД) проведено правовий акцент до Дня Конституції України «Конституцію  вивчаємо, пам’ятаємо, поважаємо» .

Конституція – це закон, за яким ми живемо, який регламентує наші права, свободи і відповідальності перед державою і суспільством. Конституція України створена для людей і на благо людей. Отож ми усвідомлюємо, що повинні знати і вивчати Конституцію своєї держави, говорила бібліотекар бібліотеки – філії Щербицька Ганна.

Бібліотекар бібліотеки – філії Щербицька Ганна  і зав. Народним домом Поліщук Оксана провели правову міні – гру «Жити за основним законом».

Кращі знавці Конституції України - Лизун Сніжана, Ващинська Христина, Поліщук Тетяна, Блищик Максим.

Присутні ознайомилися із викладкою літератури «Конституція – основа моєї держави».

В бібліотеці – філії с. Кропивник в рамках проекту «Твори добро, бо ти - людина» був проведений тренінг «Побажай другові добра».Метою заходу було: вчити дітей відчувати і бачити добре та погане в світі, розвивати почуття толерантності, прищеплювати добрі людські якості і співчуття, милосердя, любов до людей і природи.

Тренінг провела зав. бібліотекою Наталія Русановська, яка на завершення сказала: ввічливою людиною не народжуються, а стають. Від вас вимагається вміння самим стежити за собою, розуміти, як необхідно поводитися в різних ситуаціях. Не ображатися на дорослих, якщо вони роблять вам зауваження. Адже добре слово людині, що дощ у посуху.

В бібліотеці оформлено тематичну викладку літератури «Вислови про

добро відомих людей»

         Бібліотека – філія с. Бабин – Зарічний  спільно з  НД  провели  правовий калейдоскоп «Конституція – основний  закон  держави».   Ведучими  заходу  були Мельничук  Христина  та Дарвай  Богдан.  Бібліотекар  розповіла  про  складний  і довгий  шлях  нашої  держави  до  незалежності,  про  історію створення Конституції України  та ознайомила з матеріалами  тематичної  викладки  «Конституція – основний  закон  держави».    Діти  читали  вірші  про   Україну. У  виконанні  Іванни  та  Юлії  Масляк  прозвучали  пісні  «Розкажу  про  Україну»  та  «Прошу  небо і  землю».  Діти  охоче  відповідали  на  питання  правової  вікторини.

         «Жити за основним законом»:під такою назвою в бібліотеці-філії  

с. Боднарів, спільно з Народним домом,    проведено історичну годину, присвячену Дню Конституції України.

Ведучі заходу:  Катерина Луцька, Вікторія Старостенко, Роман Гуфчак.

Про історію створення Конституції України  розповіла зав. бібліотекою Марія Минай.Читали вірші про Україну  Марія Старчевська   та  Іванна Бабій.

У виконанні учасників фольклорного колективу прозвучали пісні «За Україну, за її волю», «Пильнуй Україно».

Присутні переглянули викладку літератури «Конституція – паспорт держави»

У бібліотеці-філії с.Тужилів (спільно з НД) відбулася бесіда до Дня Конституції «Конституція – основний закон України» (ведуча – бібліотекар Іванна Василів). Бібліотекар розповіла дітям про їх права та обов’язки,  обговорили з ними різні актуальні питання  та  ознайомила  з  книжковою  виставкою   «Конституція – основний закон України».

У НД с. Яворівка спільно з бібліотекою філією проведено літературний захід, присвячений Дню Конституції України «Людина, суспільство і закон».

Ведучі заходу – Юлія та Софія Вальнюк. Вірші читали Василина та Віталій Олексин, Вероніка Данів, Василина Чіпко, Мар’ян та Стас Круковський. Зав. бібліотекою Любов Бойчук оформила книжкову виставку «Молоді про права і обов’язки». 

В НД с. Перекоси відбулася концертна програма до Дня Молоді та Дня Конституції України «Квітуй у пісні й добрих справах чарівна молодість моя». Ведучі привітали всі присутніх у залі глядачів.

         Під час заходу виступив вокальний колектив Народного дому та привітав всіх глядачів із святом. 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Червень 2017
В П В С Ч П С
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1