Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені масові заходи (з 03 липняпо 09 липня 2017 року)

2017.07.11

05 липня 2017 року

         В приміщенні бібліотеки-філії села Підмихайляв рамках екологічного проекту «Екологія Довкілля Здоров’я » відбулася рекомендаційна бесіда«Лікує природа». Природа-матінка не тільки дарує нам свою красу, вона ще й цілителька.   Бібліотекар Ганна Богусевич розповіла про лікарські рослини та їх значення, як їх можна використовувати в народній медицині і в чому їх користь  . Присутні змогли  переглянути  виставку літератури «Є в травах і квітах цілюща сила».

                                      

У бібліотеці-філії села Довпотів в рамках екологічного проекту «Екологія. Довкілля . Здоров’я » відбулася інформаційна бесіда «Рослинний світ і здоров’я ». Присутні мали змогу переглянути виставку літератури «Золоті сторінки народної медицини».

 

06 липня 2017 року

 Народний дім і бібліотека - філія села Лука провели юнацькі розваги (ігри,  плетіння вінка тощо) «Срібна купальська роса» на березі річка Дністер біля села.

Перед присутніми  виступила бібліотекар бібліотеки - філії Щербицька Ганна , яка розповіла про  свято Івана Купала .

Зав. Народним домом Поліщук Оксана розказала легенду « Цвіт папороті у купальську ніч». Дівчата  плели вінки і пускали на воду.

«Пливи, пливи віночку, пливи за водою,

Туди, де моя доля…»

Блищик Максим облив дівчат водою, щоб були здорові і красиві.

У бібліотеці оформлена книжкова викладка літератури «Купальські вогні».

 

В рамках районної акції  «Літні канікули з книгою» на подвір’ї бібліотеки-філії с. Ріп’янка проведено літературну мозаїку «Спокуси книжкового літа» . Діти приймали участь у літературній  вікторині, іграх, обговорювали народні традиції і звичаї святкування Івана Купала тощо.
У затінку на галявині допитливі користувачі ознайомилися з  викладкоюлітератури  «Прочитай, це цікаво !».

 

Бібліотекарі бібліотеки-філії с. Голинь ознайомили  присутніх  з матеріалами народознавчої виставки «Чарівна ніч купальська» .

 

 

07  липня  2017 року

На подвір’ї  бібліотеки-філії с Томашівці -1 відбулася  народознавча година «Свято Івана Купала в нашій місцевості». Ведучі ( Софія Родзень та Ілона Знак) розповіли присутнім , що свято Івана Купала святкують у селі здавна. В цей день люди співають купальські пісні, водять хороводи ,збирають різне зілля для лікування тощо. Зілля несуть до церкви посвятити.  Саме в цей день зілля має найбільшу цілющу лікувальну силу. На святі прозвучали пісні, народознавчі композиції , які  підготувала учитель Томашівської ЗОШ Шевчук Дарія.  На свято завітали: польова Русалка (Тетяна Перегінець ), квіти : Ромашка (Вікторія Родзень), Волошка (Мар’яна Семен), Калина ( Андріана Дроган), Мак (Тетяна Семен), Барвінок (Сніжана Родзень) та ін.  В програмі заходу були задіяні  до  25 дітей. Дійство спостерігали дорослі жителі села. В бібліотеці відбулася  презентація народознавчої виставки « Свято Івана Купала в художній літературі».

 

У бібліотеці-філії с. Цвітова  відбулося народознавча година  «Ой на Івана, ой  на Купала». Ведучі ( Оксана Колінко і Зоряна Порціна) розповіли присутнім про звичаї та обряди свята . Дівчата плели віночки і ворожили на судженого. Бібліотекар провела презентацію виставки «На Івана, на Купала».

 

В бібліотеці – філії с. Новиця спільно з Народним домом відбулася година народознавства «Легенди про свято Купала».

Директор НД с. Новиця Василишин Марія розказала присутнім про походження свята Івана Купала, свято краси, молодості та самоочищення за допомогою води і вогню. Учасники гуртка художнього читання прочитали легенди «Цвіт папороті», «Як стало свято Івана Купала», «Купало і Морена», «Іванів цвіт».

Бібліотекарі бібліотеки – філії організували викладку літератури «Ніч на Івана Купала».

 

В с. Перевозець працівники Народного дому спільно з бібліотекою організували розваги для молоді. Під час заходу було запалено ватру. Після всі присутні мали можливість потанцювати під «живу музику».

 

8липня  2017 року

У рамках  районної акції: «Літні канікули з книгою» в бібліотеці-філії села Перекоси  проведено бібліотечні посиденьки «З книгою навчаємось, до школи збираємось».

Бібліотекар виступила з інформаційною бесідою: «Бібліотекар радить прочитати». Користувачі взяли участь у читацькому турнірі «Канікули з книгою», де мали змогу проявити свою активність, вміння стисло та аргументовано висловлюватися про прочитане, розповісти про улюблених героїв, довести, що саме їх прочитана влітку  книга –найкраща.

Бібліотекар ознайомила з книжковою викладкою літератури: «Прочитай сам, запропонуй іншому».

 

У бібліотеці-філії с. Боднарів  проведено літературно - народознавчу мозаїку «Сімейні обряди та звичаї ». Захід приурочений  до Дня родини. Бібліотекар наголосила, щоДень родини в Україні відзначають 8 липня. Це свято можна вважати молодим – його почали відзначати щорічно з 2012 року.   Вірші до цього свята декламували юні користувачі бібліотеки. Присутні взяли участь у конкурсі  знавців українських народних прислів’їв та приказок «Шлюб, родинаі родинні стосунки» та  ознайомилися з фотовиставкою «Моя родина».

 

9  липня  2017 року

 У бібліотеці - філії с. Слобідка пройшла народознавча фольклорна  мандрівка  « Накрапала на Івана з неба янгольська роса» . Присутні прослухали  розповідь зав . бібліотеки про  традиції і звичаї найчарівнішого і загадкового свята Івана Купала. На заході була представлена викладка літератури " Купальське диво". Розповідь про книги та журнали про українську народну культуру були доповнені музичною слайд - презентацією та відеопоказом.

 

У  бібліотеці - філії с. Кропивник в рамках проекту «Твори добро, бо ти - людина» була проведена виховна година «Твори добро на радість людям». Метою заходу було: формувати ціннісне ставлення до людей, основи духовно - морального розвитку особистості та загальнолюдські цінності, уміння та навички підтримки та збереження міжособистісної злагоди, моральних якостей (чуйності, чесності, правдивості,справедливості, гідності, толерантності, милосердя, взаємодопомоги, товариськості, співпереживання, поваги до особистості). З допомогою рольових ігор юні користувачі вчилися :розвивати вміння відрізняти погане від доброго, вміння висловлювати власну думку, відстоювати свої погляди, вміння знаходити спільну мову і компроміс, чемне ставлення одне до одного, до старших, молодих та всіх оточуючих людей.Виховну годину провела зав. бібліотекою Наталія Русановська.

 

Бібліотека - філія с.Томашівці-1в рамкахпроекту «Твори добро, бо ти – людина» провела виховну годину«Твори добро на радість людям ». Учасники  заходу ознайомилися з літературою  книжкової  виставки «З  живого джерела». Діти взяли  участь  у брейн- ринзі «Казки, що вчать добру».  
<<< Повернутись в розділ
Календар
Липень 2017
В П В С Ч П С
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5