Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені  мистецькі  заходи (з 04 до 10 вересня 2017 року)

2017.09.11

  06  вересня  2017  року 

  В  середу  в  Народному  домі  села Голинь  проведено  відеоперегляд    «Село моє - краплиночка  на  карті»,  в якому згадувалася   історична  довідка  нашого  краю  та перша  згадка  про  село  і  те,  що  нещодавно  голиняни  відсвяткували  День  села  та  відкрили  барельєф  Героям  Небесної  сотні. Про  ці події  в житті села  розповіли  Микола  Івахнюк  та  Віра  Тиж. Фільм  про  історичні  пам’ятки  села  змонтований директором Народного дому   Миколою  Івахнюком.

                               

09  вересня2017 року

 В бібліотеці – філії   с. Кропивник,  в рамках бібліотечного  екологічного  проекту «Екологія. Довкілля. Здоров'я », була проведена  пізнавально  – ігрова мозаїка «Здоров'я  не купиш – його розум дає».  Ведучою  заходу  виступила  бібліотекар  Наталія  Русановська. 

Мета  заходу : поглиблення знань  про  здоров'я , здоровий спосіб життя, навчити берегти здоровя, сприяти формуванню здорового способу життя, активізація творчої пізнавальної  діяльності, розвиток уваги, пам'яті .    Діти  взяли  активну  участь у обговоренні  даних  тем,відповідали  на  питання  вікторини,  ознайомилися з  тематичною  викладкою  «Здоров'я – найцінніший скарб».

09  вересня2017 року

З наближенням Всеукраїнського дня бібліотек в інтернет-залі Калуської центральної районної бібліотеки  відбувся інтерактивний урок: «У світ книги – через комп’ютер».

Присутніми заходу були працівники бібліотек-філій Калуської ЦБС та користувачі бібліотеки. На даному заході за чашкою чаю бібліограф інтернет-зали Ірина Савчук обговорила зі своїми користувачами наступні питання : «Чи витіснить комп’ютер книгу?», «Книга і комп’ютер: за чим майбутнє?», «То що ж важливіше: книга чи комп’ютер?», а також усі присутні мали змогу переглянути мультимедійну презентацію «Книга чи комп’ютер?».

В кінці уроку користувачі інтернет-зали ділились своїми враженнями, що ж все таки для них важливіше.

 

 

10  вересня2017 року

До 75-річчя від дня народження видатного земляка нашого краю, головного режисера Рівненського театру, заслуженого діяча мистецтв Тувинської автономної республіки, людині,  якій  справжньою зброєю у житті було слово - Ярославу Бабію ” працівники народного дому спільно з працівниками бібліотеки – філії селища Войнилів присвятили вечір – спогад «З мистецтвом у серці».

Ведучі мистецького вечора Олена Солтис та Лілія Радзібаба розповіли про життєвий і творчий шлях Ярослава.  Присутні мали змогу переглянути сімейні світлини Ярослава, грамоти, дипломи, замітки.  Сестра Надія розповіла про їхнє дитинство, коли від маленького хлопчика він мріяв про велику сцену і мрія його збулася.

Але  смерть була невблаганною, недуга перервала людський порив  під час творчого злету. На 55-му році життя обірвалося. За короткий життєвий шлях було чимало подій,  які вплинули на його творчість. В 10-му класі організувавши “Вертеп”, яким прославляв народження Ісуса Христа був виключений зі школи на один місяць. Заповітна мрія стати режисером привела Ярослава до Київського театрального інституту ім..К.Карого. Служив в лавах збройних сил маючи 25 років (перервавши навчання в інституті).

Професійний творчий шлях розпочав в Тернополі в театрі імені Т.Шевченка. Після двох років роботи наказом міністерства культури призначений головним режисером Рівненського обласного музично-драматичного театру імені М.Островського. Водночас викладає в Рівненському інституті культури імені О.Корнійчука. Гастролі, гастролі і ще раз гастролі не лише по Україні а і за її межами – в Білорусії, Казахстані та по Європі. У 1987 – році стає головним режисером Львівського обласного українського музично-драматичного театру імені Я.Галана. Написав та поставив багато п’єс, (О.Коломієць «Повість про кохання», Є.Гаврилович «Спогади про батька», Т. Драйзер «Голгофа», Зарудний «Відлетимо з вітрами»  І ін..). В 90-му році підбираючи індивідуальний репертуар Ярослав пише з товаришем п’єсу «Січові стрільці», де вписує роль стрільця Олеся Бабія (стрийка), з цією виставою вони об’їздили весь наш край. Побувавши в Калуші глядач стоячи аплодував, не відпускавши акторів зі сцени за актуальність, талановитість гри. Зіграв багато ролей (Стрільця, Шевченка, Гамлета, Гриця та інші). Підготував низьку талановитих режисерів. Але найголовнішу виставу, про яку мріяв Ярослав, так і не вдалось йому поставити в своєму рідному селі – Середньому, адже 6-го липня 1997 року, його серце не витримало і творча дорога обірвалася.

Похований Ярослав Бабій на кладовищі в місті Рівне.

Поки живе людська пам’ять, доти буде жити в серцях ім’я - Ярослав Бабій!

Завідувач бібліотеки-філії селища Войнилів Олена Солтис  ознайомила  присутніх з  бібліографічними  матеріалами  про  Ярослава  Бабія.

 


 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Вересень 2017
В П В С Ч П С
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30