Діяльність Президента України та Уряду


Костянтин Ващенко: Єдиним критерієм оцінки діяльності державного службовця має стати професіоналізм

2016.03.02

Перебуваючи на Івано-Франківщині, голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко відповів на запитання журналістів під час прес-конференції, яку провели в облдержадміністрації.

Представники ЗМІ цікавилися тим, чи збережуться пільги для держслужбовців у результаті реформування державної служби, які заходи упередження корупційних дій передбачили в новому Законі «Про державну службу», який вступить в дію 1 травня цього року, як стимулюватимуть працю в сфері державного управління тощо.

«Єдиним критерієм оцінки діяльності державного службовця має стати не лояльність до керівника, не приналежність до політичної сили, а виключно професіоналізм, – підкреслював Костянтин Ващенко. – Ми чітко відділяємо політику від державної служби. Державні службовці призначатимуться на посади тільки на основі прозорих конкурсів, а не за партійними квотами. Запроваджується нова модель оплати праці, поступово збільшуватиметься посадовий оклад».

Як зазначив голова Національного агентства України з питань державної служби, впродовж двох років оплата праці державного службовця зросте до рівня двох мінімальних зарплат. Однак, пільгових пенсій службовці не матимуть, за винятком тих, хто вийде на пенсію найближчим часом.

«Мало хто говорить про те, що державні службовці сплачують більший відсоток соціального внеску, тож, по суті, пільги до пенсії вони заслужили, – зауважував Костянтин Ващенко. – У перехідних положеннях Закону «Про державну службу» прописали, що ті, хто станом на 1 травня мають такий зароблений привілей, скористаються ним. Це справедливо і правильно». 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Березень 2016
В П В С Ч П С
28 29 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2