Громадська рада

 

 Документи для завантаження

 

 

 

 

 

 

До уваги громадськості!

Формується новий склад Громадської ради при Калуській РДА


         Ініціативна група з підготовки  установчих зборів для утворення  громадської ради при Калуській районній державній адміністрації повідомляє, що  установчі збори щодо формування громадської ради  відбудуться 30  березня 2017 року  о  15. 00 год.  в залі засідань   Калуської  районної державної адміністрації (м. Калуш, вул. Шевченка 6).

       Відповідно до постанови  КМУ України  № 996 від 03.11.2010 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» розпорядженням Калуської  районної державної адміністрації затверджено склад ініціативної  групи з підготовки установчих зборів для утворення  Громадської ради при Калуській районній державній адміністрації.

     До складу Громадської ради можуть бути обрані представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок і їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства України (далі — інститути громадянського суспільства).

     Склад Громадської ради формується на установчих зборах шляхом рейтингового голосування за кандидатури, які добровільно заявили про бажання брати участь у роботі Громадської ради та внесені інститутами громадянського суспільства.

     Кількісний склад Громадської ради визначається установчими зборами.
Строк повноважень складу Громадської ради - два роки.
До складу Громадської ради може бути обрано не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства.
Членство в Громадській раді є індивідуальним.
    Для участі в установчих зборах до ініціативної групи подається заява у довільній формі, підписана уповноваженою особою керівного органу інституту громадянського суспільства. До заяви додаються:
- рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);
- біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;
- копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;
- інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

      За 10 календарних днів до проведення установчих зборів приймання заяв для участі у них припиняється. На підставі поданих заяв ініціативна група складає список учасників установчих зборів, кандидатур до нового складу Громадської ради та у разі потреби уточнює місце проведення установчих зборів, про що орган повідомляє  на  своєму  офіційному  веб-сайті та в інший прийнятний спосіб.

     Під час проведення установчих зборів з числа їх учасників буде обрано голову зборів, секретаря, лічильну комісію.  

     Відповідальні особи:

     Матіїв Роман Іванович, начальник інформаційно-аналітичного відділу  апарату  Калуської районної державної адміністрації;

     Паращак Василь Дмитрович, головний  спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу  апарату  Калуської районної державної адміністрації  (тел.: 6-52-10,  електронна адреса: krda@meta.ua).

     Зі зразками документів,  необхідних для участі в установчих зборах з обрання складу Громадської ради при Калуській районній державній адміністрації,  можна ознайомитися на сайті РДА в розділі «Громадянське суспільство» (Громадська рада) (http://rda.if.ua/).

 

 

 

 

 

 

 

 

14 березня відбулося засідання громадської ради при Калуській райдержадміністрації. У роботі громадської ради взяли участь голова райдержадміністрації Наталія Бабій, заступник голови райдержадміністрації Сергій Дудинець і керівник апарату РДА Олена Романишин.

На засіданні громадської ради розглянули кілька питань: про стан призначення та виплати субсидій жителям району; про призначення на посаду начальника відділу освіти райдержадміністрації. У різному йшлося про стан автомобільної дороги «Калуш-Миколаїв» та про стан реалізації спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у селі Боднарів.

Перший заступник начальника управління соціального захисту райдержадміністрації Людмила Перетятко зазначила, що у 2015 році 9,5 тисяч жителів району звернулося в управління соціального захисту населення РДА з приводу оформлення житлових субсидій. У 2014 році таких звернень було 1200.

Щоб опрацювати таку велику кількість заяв, довелося працювати у 2 зміни. І це при тому, що не збільшено штатну чисельність працівників управління соціального захисту населення РДА.

За словами Людмили Перетятко, відмов на призначення субсидій становить не більше 1%.

Члени громадської ради акцентували увагу на тому, що призначення субсидій не дає людям стимулу економити на енергоносіях.

Проте Людмила Перетятко наголосила: «Економити потрібно. Не треба відкривати вікна, щоб витратити всю суму, яку вам нарахували як субсидію. В багатьох ця сума на місяць становить близько 2-3 тисяч гривень. Мунсоцполітики опрацьовує питання, що робити з невикористаними коштами, які призначені людям як житлові субсидію. Найімовірніше, що ці кошти «перейдуть» на літній період або, скажімо, на погашення «теплих» кредитів».

 Щодо питання призначення на посаду начальника відділу освіти райдержадміністрації Оксани Савчук, голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій зазначила, що при призначенні Оксани Савчук начальником відділу освіти все було в межах чинного законодавства та наданих голові райдержадміністрації повноважень. Було дотримано всіх процедур прийняття на державну службу, проводилися спеціальні перевірки та погодження, підкреслила  професійні якості нового керівника освітянської сфери. Голова райдержадміністрації відповіла на запитання членів громадської ради.

Члени громадської ради цікавилися питанням щодо стану дороги «Калуш-Миколаїв», щодо стану реалізації спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у селі Боднарів. 

 

17 листопада відбулося засідання громадської ради при Калуській райдержадміністрації. У роботі громадської ради взяли участь голова райдержадміністрації Наталія Бабій, перший заступник голови РДА Віктор Гільтайчук, заступник голови райдержадміністрації Сергій Дудинець і керівник апарату РДА Олена Романишин.

На засіданні громадської ради розглянули кілька питань: про вибори депутатів до Калуської районної ради; про створення єдиної громадської організації в районі з метою ефективного вирішення проблем учасників АТО. У різному йшлося про ремонт автомобільної дороги «Калуш-Бурштин» та про розгляд заяви Костів М. М.

Голова райдержадміністрації Наталія Бабій зазначила, що в Калуському районі вибори пройшли спокійно, без порушень; згідно виборчого законодавства; партії грали в чесну гру. На думку Наталії Бабій, виборче законодавство потребує змін і повинно бути доопрацьоване. Наталія Бабій висловила сподівання на плідну співпрацю райдержадміністрації та нового депутатського корпусу районної ради.

Розглядаючи питання про створення єдиної громадської організації в районі, яка б займалася вирішенням проблем учасників АТО, голова РДА Наталія Бабій підкреслила: «Одне із важливих завдань, яке є постйно на контролі у влади, - це вирішення проблем учасників АТО. Нині в Калуші та районі діють міськрайонні організації з питань соціального захисту учасників АТО і їх сімей. В учасників АТО та їх сім’ях, які проживають у селі, часто проблеми є іншими, ніж, скажімо, в тих, що живуть у місті. Наприклад, забезпечення дровами – для сільських учасників АТО актуальне питання, а для міських – ні. Тому задля тіснішої співпраці влади та громадськості з питань соціального захисту учасників АТО і їх сімей доцільно створити громадську організацію учасників АТО, які проживають у Калуському районі».

Після створення такої організації, додала Наталія Бабій, можна буде закласти в районному бюджеті кошти для вирішення проблем учасників АТО.

Під час розгляду цього питання йшлося і про формування квартирного обліку в місцевих радах, і про виділення земельних ділянок учасникам АТО.

Члени громадської ради зауважили, що за взірець, як можна утворити громадську організацію учасників АТО в Калуському районі, можна взяти Калуське територіальне об’єднання ветеранів Афганістану. Керівник цієї організації Володимир Сорохтей пригадав, що після «афганської» війни також було утворено декілька організацій, та висловив свою готовність допомогти учасникам АТО у формуванні єдиної громадської організації в Калуському районі.

 

24 квітня проведено 2 засідання громадської ради при Калуській райдержадміністрації. У роботі громадської ради взяли участь голова райдержадміністрації Наталія Бабій, перший заступник голови РДА Віктор Гільтайчук, заступник голови райдержадміністрації Сергій Дудинець і керівник апарату РДА Олена Романишин.

На засіданні громадської ради розглянули кілька питань: про створення комісій громадської ради; окреслення перспективи та плану роботи громадської ради при Калуській районній державній адміністрації на ІІ квартал 2015 року.

Громадська рада утворила дві постійно діючі комісії: комісію з гуманітарних і соціальних питань та комісію з питань соціально-економічного розвитку та обрала їх керівників. Головою комісії з гуманітарних і соціальних питань обрано Олену Білоус, голову Калуської міськрайонної організації інвалідів, а представника районної організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів» Романа Старчевського – головою комісії з питань соціально-економічного розвитку. На наступному засіданні їх заслухають стосовно напрямків діяльності комісій.

Розглядаючи питання про план роботи громадської ради, голова РДА Наталія Бабій висловила свою готовність щодо тісної співпраці з громадською радою у прийнятті важливих для громади Калущини рішень і запевнила членів громадської ради, що вони будуть залучені до всіх важливих питань життєдіяльності району.

За словами Наталії Бабій, зараз проводиться інвентаризація функціональних обов’язків працівників райдержадміністрації відповідно до нормативно-правових актів; значна робота проводиться у земельній сфері. Наталія Бабій акцентувала увагу членів громадської ради на питанні резервів наповнення місцевих бюджетів. Адже зараз, констатувала очільниця виконавчої гілки влади району, у селах є невикористані ресурси: занижена орендна плата за землю, за водні плеса тощо.

На засіданні громадської ради йшлося також про створення сприятливого інвестиційного клімату в районі, проведення дозвілля для молоді в селі, розвитку туристичної галузі.

Члени громадської ради висловили про свою готовність долучитися до різноманітних заходів та спільно вирішувати з райдержадміністрацією і місцевими органами влади проблемні питання.

Варто зазначити, представники громадської ради беруть активну участь у роботі комісій та інших дорадчих органах при райдержадміністрації.

Зокрема, член громадської ради Максим Горланов входить до складу комісії з питань розрахунків обсягів компенсації втрат від перевезення пільгових категорій населення автомобільним транспортом загального користування. Члени громадської ради Олег Мазур і Наталія Почерніна входять до складу громадської ради з питань молодіжної політики при Калуській райдержадміністрації.

З ініціативи голови Калуської РДА Наталії Бабій, членів громадської ради Миколу Гасяка і Михайла Якимчука буде включено до складу районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад району.

На завершення заступник голови Калуської райдержадміністрації Сергій Дудинець розповів, як відбуватиметься в Калуському районі відзначення Дня пам'яті та примирення.

 

25 березня, після завершення установчих зборів, проведено перше засідання новообраної громадської ради.

На засіданні громадської ради обговорено та ухвалено Положення про громадську раду та регламент громадської ради, а також обрано керівний склад громадської ради при Калуській райдержадміністрації.

Головою громадської ради одноголосно обрано голову Калуського територіального об’єднання ветеранів Афганістану Володимира Сорохтея.

Варто зазначити, Володимира Сорохтея вже вдруге обрано головою Громадської ради.

Більшістю голосів обрано заступників голови громадської ради: Максима Горланова, представника громадської організації «Правий сектор - Прикарпаття»; Романа Старчевського, представника районної організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів» і Володимира Павліва, представника громадської організації «Автомайдан Прикарпаття».

Свою одностайність присутні висловили при обранні секретаря громадської ради. Ним став головний спеціаліст інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Василь Паращак.

 

25 березня відбулися установчі збори із формування нового складу громадської ради при Калуській райдержадміністрації.
Громадська рада при РДА є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів із громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.
Ініціативна група під керівництвом Володимира Сорохтея, яка організовувала підготовчу роботу з проведення засідання, забезпечила в повному обсязі виконання поставлених перед нею завдань: призначила дату проведення зборів, їх порядок денний; провела прийом та реєстрацію документів від інститутів громадянського суспільства району; сформувала відповідно до отриманих заявок список учасників установчих зборів, запросила представників інститутів громадянського суспільства на засідання установчих зборів.
На установчих зборах обрано членів громадської ради, куди ввійшли 22 представників інститутів громадянського суспільства. Голова райдержадміністрації Наталія Бабій затвердила розпорядженням склад громадської ради.

23 березня відбулося засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для утворення громадської ради при Калуській райдержадміністрації.

На засіданні ініціативної групи переглянули документи представників інститутів громадянського суспільства. Станом на 23 березня, подано 19 кандидатур.

Ініціативна група затвердила 19 кандидатур, які мають право взяти участь в установчих зборах для утворення громадської ради.

 

17 лютого відбулося засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів для утворення громадської ради при Калуській райдержадміністрації.

Розпорядженням райдержадміністрації припинено повноваження громадської ради при Калуській РДА та затверджено склад ініціативної групи з підготовки установчих зборів для утворення нової громадської ради.

На засіданні обрали головою ініціативної групи Володимира Сорохтея та члена ініціативної групи, відповідального за ведення протоколу засідань групи, - головного спеціаліста інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Василя Паращака, а також затвердили зміст звернення до громадськості з приводу подання заявок для участі в установчих зборах.

Установчі збори для утворення громадської ради при Калуській райдержадміністрації заплановано провести 25 березня о 15-ій год. у залі засідань районної ради.

Новини
На Калущині триває акція «Посади дерево миру»

2017.03.29

На Калущині активно готуються до Великодніх свят, проводять весняні толоки. Так, у Підмихайлівській школі вчителі… детальніше

Наталія Бабій провела нараду з керівниками органів місцевого самоврядування

2017.03.28

28 березня голова Калуської райдержадміністрації Наталія Бабій провела нараду з керівниками органів місцевого… детальніше

Реєстрацію для участі в ЗНО-2017 завершено

2017.03.27

Реєстрація тривала з 6 лютого до 17 березня. Внести зміни до реєстраційних даних можна до 31 березня. детальніше

У Калуші проведена Хресна дорога

2017.03.27

26 березня у Калуші відбувся процесійний хід Хресної дороги за участю духовенства греко-католицької та католицької… детальніше

На Калущині постійно проводяться заходи для недопущення африканської чуми

2017.03.24

Про виконання заходів з профілактики африканської чуми на території району на засіданні колегії РДА доповів… детальніше

Підвели підсумки Програми економічного і соціального розвитку району і бюджету за  минулий  рік

2017.03.23

23 березня на засіданні колегії РДА начальник управління економіки управління економічного розвитку і торгівлі… детальніше

Калуський район – другий в агросекторі на Прикарпатті

2017.03.23

Про це йшлося на засіданні колегії РДА. Голова райдержадміністрації Наталія Бабій підкреслила, що таку високу… детальніше

Наталія Бабій провела засідання колегії райдержадміністрації

2017.03.23

23 березня під керівництвом голови РДА Наталії Бабій відбулося засідання колегії райдержадміністрації. У роботі… детальніше