Калуська районна
державна адміністрація

Центр надання адміністративних послуг при райдержадміністрації

 

 

 

Керівник центру-адміністратор центру надання адміністративних послуг РДА Ярослава Дмитрівна Гасяк, моб. тел. 099-096-35-99; електронна адреса - slava-1981@ukr.net

 

ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ 

КАЛУСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

електронна адреса - cnap_kalush_rda@ukr.net

Адреса: м.Калуш, вул. В. Стуса, 2

(приміщення податкової інспекції) 77300.  

 

 

Віддаленість центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації  від  автобусної  зупинки «Поліклініка»  становить 70  метрів до зупинки «Технікум» 200 метрів заїзд на територію оснащено парковкою для автомобілів.

Кабмін відкрив доступ до реєстру обтяжень рухомого майна

Кабінет міністрів ухвалив рішення запровадити електронний сервіс, що надає можливість для фізичних та юридичних осіб вільного доступу через мережу Інтернет до Держреєстру обтяжень рухомого майна.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на урядову постанову від 24 травня 2017 р № 386.

"Уряд прийняв рішення, яким запроваджено електронний сервіс, що надає можливість для фізичних та юридичних осіб вільного доступу через мережу Інтернет до Державного реєстру обтяжень рухомого майна з метою отримання відомостей про державну реєстрацію виникнення, зміну або припинення обтяжень рухомого майна", - прокоментували постанову в Секретаріаті Кабміну.

Зокрема, схвалено порядок забезпечення вільного доступу до зазначеного реєстру.

Крім того, визначено суб'єктний склад осіб, уповноважених на проведення відповідних реєстраційних дій.

Безпосередній доступ до даного Держреєстру також отримають посадові особи у зв'язку із виконанням покладених на них повноважень. 

"Таким чином, урядом зроблено черговий крок у напрямку запровадження європейських стандартів надання адміністративних послуг у сфері реєстрації", - зазначили в Секретаріаті Кабінету міністрів.

 

 

Право власності на землю під будинком та прилеглу територію — правила оформлення та сплати податків

Як правильно оформити землю під будинком багатоповерховим і прилеглу до нього дворову територію, своєю чергою, будинок переданий із балансу комунального підприємства на ОСББ, а власність не змінено. Хто сплачує земельний податок?

Розпочнімо з податків. Оскільки платниками плати за землю є власники земельних ділянок і землекористувачі (п. 269.1 ПКУ), обов’язок із плати за землю виникає з моменту виникнення (тобто державної реєстрації – див. ст. 125 Земельного кодексу України) відповідного права на землю.

Отже, до оформлення права (власності чи постійного користування) на землю ОСББ, обов’язок зі сплати земельного податку в нього не виникає.

Одразу ж звернімо увагу на об’єкт оподаткування — земельну ділянку. Ця земельна ділянка включає як землю безпосередньо під будинком, так і прилеглу територію, і є неподільною. Тому про окреме оподаткування прибудинкової території не може навіть ітися.

 

Тепер щодо передання будинку на баланс. Загалом «утримання на балансі» — термін бухгалтерський, який означає відображення певного об’єкта (його вартості) на балансовому рахунку бухгалтерського обліку. Передання на баланс можлива не лише в разі передання об’єкта у власність, але й при його оренді, лізингу, господарському віданні, оперативному управлінні, спільній діяльності тощо. Таким чином, прийняття на баланс не обов’язково означає прийняття у власність. У цьому випадку переходу права власності немає та не може бути, оскільки в силу закону будинок є і лишається в спільній власності співвласників (власників квартир і нежитлових приміщень у ньому). Тому передання на баланс не впливає на відносини власності на будинок, а тим більше — на земельні відносини.

Водночас нагадаємо про бажане оформлення прав на землю ОСББ, оскільки в Україні вже з’явилася негативна практика стягнення з так званих фактичних землекористувачів збитків, завданих використанням неоформленої земельної ділянки.

Віктор Кобилянський, Голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів України.
Практикуючий адвокат, автор численних публікацій у фахових ЗМІ на тему права

 

 

Чи дійсний державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий після смерті спадкодавця?

При видачі свідоцтва про право на спадщину підпункт 4.14 пункту 4 глави 10 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій зобов’язує нотаріуса перевіряти: факт смерті спадкодавця; час і місце відкриття спадщини; наявність підстав для закликання до спадкоємства, якщо має місце спадкування за законом; прийняття спадкоємцем спадщини у встановлений законом спосіб; склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. Для підтвердження вказаних обставин від спадкоємців витребовуються документи, які підтверджують вказані факти.

   Громадяни та юридичні особи відповідно до частини 1 статті 116 Земельного кодексу України набувають право власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
   Згідно з частиною 1 статті 126 Земельного кодексу України в редакції, яка діяла до 01 січня 2013 року, документом, що посвідчує право власності на земельну ділянку, є державний акт на право власності.
  Державний акт, виданий після смерті спадкодавця при зазначенні в ньому дати прийняття уповноваженим органом відповідного рішення про передачу у власність земельної ділянки за житія спадкодавця, свідчить про набуття спадкодавцем права власності на земельну ділянку.
   Стаття 125 Земельного Кодексу України визначає, що право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації такого права.
   У разі відсутності державної реєстрації права власності на нерухоме майно спадкодавця спадкоємець має право згідно з пунктом 66 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень від 25 грудня 2015 року № 1127 подати документи, необхідні для державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця. Перелік документів передбачений в статті 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та в Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. До них належать: документи, що підтверджують набуття спадкодавцем права власності на нерухоме майно, витяг із Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ, що містить відомості про склад спадкоємців, виданий нотаріусом чи уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, якими заведено відповідну спадкову справу.
Підставою для державної реєстрації права власності відповідно до статті 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» є державний акт на право приватної власності на землю, державний акт на право власності на землю, державний акт на право власності на земельну ділянку або державний акт на право постійного користування землею, видані до 1 січня 2013 року.
   Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації згідно з підпунктом 4.15 пункту 4 глави 10 розділу II Порядку вчинення нотаріальних дій, проводиться нотаріусом після подачі документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно.
   Враховуючи вищенаведене та з урахуванням того, що наявність держаного акту про право власності на земельну ділянку є підтвердженням факту державної реєстрації права власності спадкодавця на об'єкт нерухомого майна, вбачається можливим видача свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку.

 

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №146/2017

"Про заходи, пов'язані із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України"

У зв'язку із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України, що свідчить про значний поступ у процесі європейської інтеграції України, з метою забезпечення належних умов для ефективного та в повному обсязі використання громадянами України можливостей та переваг безвізового режиму постановляю:

1. Кабінету Міністрів України:

1) невідкладно разом із обласними, Київською міською державними адміністраціями вжити в установленому порядку заходів щодо:

а) забезпечення належної організації оформлення та видачі документів, що дають право громадянину України на виїзд за кордон та містять безконтактний електронний носій, а саме:

поліпшити якість надання адміністративних послуг з оформлення та видачі зазначених документів, зокрема збільшити у разі потреби кількість годин прийому, забезпечити доступність, належні умови у приміщеннях, призначених для прийому громадян, з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, інших маломобільних груп, осіб з малолітніми дітьми;

забезпечити фінансування оснащення територіальних органів Державної міграційної служби України, центрів надання адміністративних послуг спеціалізованим технічним обладнанням, програмним забезпеченням, необхідним для оформлення документів, що дають право громадянину України на виїзд за кордон та містять безконтактний електронний носій;

опрацювати питання щодо перегляду граничних тарифів за послуги конфіденційного зв'язку з метою зменшення їх вартості для надання адміністративних послуг, пов'язаних з оформленням документів, що дають право громадянину України на виїзд за кордон та містять безконтактний електронний носій;

забезпечити належну матеріально-технічну базу для персоналізації документів з метою збільшення потужностей для оформлення документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України та містять безконтактний електронний носій;

б) розвитку міжнародного транспортного сполучення з державами - членами Європейського Союзу для збільшення обсягів пасажирських перевезень, здешевлення вартості транспортних послуг, зокрема:

активізувати переговорний процес із державами - членами Європейського Союзу щодо лібералізації умов повітряних перевезень, відкриття нових маршрутів міжнародного транспортного сполучення;

збільшити кількість авіарейсів до аеропортів держав - членів Європейського Союзу, у тому числі із залученням авіаперевізників, що працюють за моделлю «лоу-кост»;

сприяти за участю органів місцевого самоврядування розробленню ефективних інструментів стимулювання авіаперевізників до виконання рейсів з аеропортів, що перебувають у комунальній власності, до аеропортів держав - членів Європейського Союзу, у тому числі аеропортів, до яких рейси раніше не здійснювалися;

в) створення зручних умов для перетину державного кордону України, зокрема:

забезпечити реконструкцію та належне облаштування пунктів пропуску через державний кордон України для підвищення пропускної спроможності, ритмічності, безперебійності їх роботи, у тому числі розглянути питання щодо збільшення кількості смуг руху для осіб та смуг руху для автомобільних транспортних засобів;

вжити заходів для відкриття нових пунктів пропуску через державний кордон України із суміжними державами - членами Європейського Союзу;

сприяти розвитку інфраструктури поблизу пунктів пропуску через державний кордон України, будівництву, реконструкції, ремонту під'їзних автомобільних шляхів до таких пунктів;

опрацювати питання щодо можливості розмежування смуг руху для автомобільних транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України, де здійснюється малий прикордонний рух, для скорочення часу проходження прикордонного контролю;

вжити заходів щодо поширення практики здійснення спільного прикордонного контролю у пунктах пропуску через державний кордон України з Республікою Польща, Словацькою Республікою, Угорщиною та Румунією;

опрацювати з уповноваженими органами держав - членів Європейського Союзу, які мають спільний з Україною державний кордон, питання щодо підвищення спроможності пропуску осіб, транспортних засобів, вантажів, які прямують з території України, через пункти пропуску таких держав;

г) оптимізації та удосконалення процедур контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, зокрема, забезпечити:

розвиток та модернізацію підсистем з функціями оброблення інформації про осіб, які перетинають державний кордон, та їх паспортних документів із використанням електронних носіїв інформації, зокрема з функцією біометричного контролю;

запровадження в пунктах пропуску через державний кордон України апробованих у пункті пропуску «Нові Яриловичі» новацій щодо здійснення прикордонного та митного контролю, обміну даними між інформаційними системами органів, що здійснюють такий контроль;

оснащення міжнародних пунктів пропуску для автомобільного сполучення через державний кордон України сучасними технічними системами та засобами митного контролю, зокрема, скануючими системами та системами інтелектуального відеоспостереження;

скорочення під час пасажирських перевезень у міжнародному залізничному сполученні часу стоянки потягів для проведення прикордонного контролю та здійснення в подальшому такого контролю під час руху потягів;

проведення попереднього документального контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України, у пунктах пропуску через державний кордон України виключно органами доходів і зборів та залучення ними інших державних органів, що здійснюють санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний контроль, лише у випадках, визначених законом;

гармонізацію митного законодавства України із відповідним законодавством Європейського Союзу щодо обміну даними про товари, які переміщуються через митний кордон;

д) удосконалення діяльності закордонних дипломатичних установ України щодо захисту прав та інтересів громадян України під час їх перебування на території держав - членів Європейського Союзу;

2) забезпечити розроблення та внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроекту щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», в якому передбачити збільшення видатків на виконання заходів, пов'язаних із запровадженням Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України;

3) вжити заходів для невідкладного врегулювання ситуації, що склалася внаслідок недодержання вимог митного законодавства при використанні на території України транспортних засобів, які зареєстровані відповідними органами іноземних держав;

4) вжити заходів щодо удосконалення законодавства України, яке регулює питання тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України, їх транзиту територією України, з урахуванням вимог законодавства Європейського Союзу та міжнародних договорів України;

5) забезпечувати активну інформаційну кампанію про можливості та переваги у зв'язку із запровадженням безвізового режиму з державами - членами Європейського Союзу, про правила перетину державного кордону України, правила перебування в державах - членах Європейського Союзу;

6) здійснювати всебічну підтримку ініціатив молоді, представників бізнесу, громадських об'єднань, що сприяють інтеграції України в європейський простір, їх участі у програмах та заходах в економічній, освітній, науковій, культурній сферах з метою популяризації України як європейської держави;

7) вжити додаткових заходів щодо забезпечення охорони громадського порядку, громадської безпеки та контролю за дотриманням правил та безпеки дорожнього руху в прикордонних районах.

2. Міністерству закордонних справ України:

активізувати переговорний процес щодо лібералізації візового режиму України з державами, громадяни яких відповідно до законодавства Європейського Союзу перетинають зовнішні кордони держав - членів Європейського Союзу без віз;

запровадити електронний сервіс для інформаційної підтримки громадян України під час перебування за кордоном.

3. Запропонувати Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, опрацювати в установленому порядку питання щодо зменшення плати за послуги міжнародного роумінгу засобами рухомого (мобільного) зв'язку під час перебування громадян України на території держав - членів Європейського Союзу.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П.ПОРОШЕНКО

26 травня 2017 року

 

Розвиток електронних сервісів та поглиблення співпраці з ЦНАП - 

найвищі пріоритети в роботі з ДМС

9 червня проведено розширене засідання колегії ДМС України за участю керівників територіальних органів та структурних підрозділів апарату міграційної служби.

Відкриваючи засідання, Голова відомства Максим Соколюк привітав присутніх із запровадженням безвізового режиму ЄС для громадян України та подякував всім, хто докладав зусиль у процесі виконання Плану дій з лібералізації візового режиму ЄС для України.

Запроваджен

ня безвізового режиму співпало у часі із сезонним підвищенням попиту на закордонні паспорти, що спричинило ажіотаж та черги до підрозділів міграційної служби, тому Голова ДМС дав доручення керівниками територіальних органів і надалі удосконалювати роботу з центрами надання адміністративних послуг та посилювати розяснювальну роботу серед громадян.

Кількість оформлених у травні 2017 року закордонних паспортів сягнула 340 тисяч, що майже на 60% більше ніж за квітень та на 77% більше за травень минулого року. Такі цифри спонукають до прискорення рефомування структури територіальних органів з оптимізацією навантаження на працівників.

Максим Соколюк також доручив активізувати розвиток електронних сервісів, зокрема сервісу електронної черги. Станом на початок червня електронна черга працює у м. Києві та 8 областях, з початку 2017 року 115 тисяч громадян оформили закордонні паспорти та 43 тисячі - ID-паспорти шляхом запису до електронної черги. Електронна черга робить прийом громадян більш прозорим та зручним для громадян.

Серед питань, які потребують особливої уваги керівників територіальних органів ДМС, залишається питання контролю ідентифікації та законності документування. Останнім часом фікуються спроби використання підроблених документів для оформлення біометричних паспортів і є успішні приклади співпраці районних підрозділів міграційної служби з правоохоронними органами. Максим Соколюк доручив керівникам територіальних органів забезпечити невідкладне інформування правоохоронців про виявлені підробні документи, що забезпечить не лише припинення спроб незаконного документування, але й затримання особи правоохоронцями.

Підсумки опитування 20-25 березня 2017року

З 20 по 25 березня у ЦНАП Калуської РДА проводилося опитування відвідувачів стосовно оцінки роботи центру.

ПІДВЕДЕМО ПІДСУМКИ

Опитано 52 суб’єкта звернення. З них:

16 – звернулося до нас за подачею документів та отримали результат.

2 – отримало допомогу по заповненню заяви

6 – отримали результати свої запитуваних послуг

20 – подали документи для отримання адміністративної послуги

6 – звернулися тільки за консультацією

Та 2 суб’єктів звернення отримали бланк заяви.

Найбільше опитаних мешканців звернулося за послугами сектору державної реєстрації, а саме за послугою державної реєстрації договору оренди – 2, отримання інформації з ДРРП у вигляді інформаційної довідки – 2, державна реєстрація земельної ділянки – 8. Реєстрація підприємця – 6,припинення підприємницької діяльності – 6, зміни КВЕД – 2, внесення змін до керівних органів юридичної особи – 2.

ДМС по запитуваності посіла друге місце. За послугою, яка надається через ЦНАП(вклейка фотографії до паспорту громадянина України при досягненню віку), звернулося 10 мешканців району.

Бронзу у рейтингу найбільш запитуваних послуг у розрізі служб посів Держгеокадастр. Державна реєстрація в ДЗК з видачею витягу – 4, отримання витягу з ДЗК – 2, отримання витягу про нормативну грошову оцінку – 4.

З питань посвідчення багатодітної сім’ї звернулося тільки 2 опитуваних, так сам як і за будівельний паспортом.

В анкеті було запропоновано оцінити надання адмінпослуг за 7 критеріями по 10 бальній шкалі. Отже, проаналізуємо оцінку по кожному з них.

1.     Задоволення повнотою переліку – 9,85

2.     Облаштованість приміщення ЦНАП для очікування та отримання послуг – 10,00

3.     Можливість отримання консультації різноманітними методами – 9,88

4.     Культура обслуговування/поведінки працівників – 10,00

5.     Задоволеність надання адміністративної послуги – 9,96

6.     Графік прийому – 9,23.

З 52 опитаних суб’єктів звернення – 8 були представниками юридичної особи, 18 – підприємців, 26 – громадян, мешканців району.

Більшість з опитуваних висловили думку, що їх все влаштовує у ЦНАП і жодних зауважень нема, але дехто все ж висловили осою думку, а саме:

  • «Дуже добре, що ЦНАП працює у суботу»;
  • «Потреба у електронному інформаційному табло для пошуку потрібних КВЕД»
  • «Запровадити надання паспортів громадянина України для виїзду за кордон»
  • «Дуже добре, що є ЦНАП»
  • «Бажаю продовжувати у цьому ж дусі»
  • «Прийняли мене швидко. Консультація по телефоні. Розуміння та компетентність працівників»

Отже, в загальному ми задоволенні результатами опитування, хоч дуже мало зауважень і пропозицій. Проте маємо куди рости, продовжуємо розвиватися.

 

 

На семінарі в Івано-Франківську напрацьовано пропозиції щодо покращення роботи центрів надання адміністративних послуг

27 березня в облдержадміністрації відбувся практичний семінар на тему «Стан та перспективи децентралізації у Івано-Франківській області. Державна політика у сфері надання адміністративних послуг», організований департаментом економічного розвитку, промисловості та інфраструктури обласної державної адміністрації, ЦНАП Івано-Франківської міської ради за сприяння Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг та фінансової підтримки Німецького бюро співробітництва GIZ.

Заступники голів районних держаних адміністрації, органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, адміністратори ЦНАПів, представники Центру розвитку місцевого самоврядування області мали можливість поспілкуватися з начальником відділу розвитку системи надання адміністративних послуг управління розвитку адміністративних послуг департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександром Каменчуком та керівниками і експертами Всеукраїнської асоціації центрів надання адміністративних послуг.

Додамо, громадське об’єднання «Всеукраїнська асоціація центрів надання адміністративних» створене 2016 року з метою вивчення і поширення кращих практик у сфері надання адміністративних послуг, координації зусиль щодо реформування системи надання адміністративних послуг, розробки навчальних програм для фахівців ЦНАП, впровадження нових інформаційних технологій у діяльність ЦНАПів.

Відкриваючи семінар, заступник директора департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації  Володимир Попович звернув увагу на актуальні питання практичної реалізації повноважень з надання адміністративних послуг у контексті децентралізації та необхідні умови для надання якісних послуг громадянам.

Посадовець озвучив низку проблем у роботі ЦНАПів області, в тому чисті незабезпеченість приміщеннями, неукомплектованість кадрами в окремих районах, відсутність відповідного фінансування та інші. В Івано-Франківській області налічується 21 ЦНАП. Більшість Центрів створено при райдержадміністраціях, 6 – органами місцевого самоврядування, один ЦНАП діє в Печеніжинській об’єднаній територіальній громаді, незабаром планується відкриття ЦНАПу у Верхнянській ОТГ. Ситуація з фінансуванням роботи ЦНАПів найскладнішою є в райдержадміністраціях. Крім того, потребує спрощення процедура надання адміністративних послуг для отримувачів.

Представник Мінекономіки Олександр Каменчук розповів про заплановані законодавцем зміни у сфері надання адміністративних послуг, які стосуватимуться надання послуг, удосконалення внутрішніх процедур, організації роботи  ЦНАПів при створенні ОТГ. Планують у міністерстві додати нові послуги – реєстрацію актів цивільного стану (за згодою), реєстрацію транспортних засобів і видачу посвідчень водія.

Під час семінару було представлено досвід організації роботи ЦНАПу міста Івано-Франківська – одного з кращих в Україні.

За підсумками обговорення напрацьовано рекомендації і пропозиції центральним органам виконавчої влади щодо внесення змін до законодавства у сфері надання адміністративних послуг, подальшої передачі повноважень на місця. Мова йде про потребу законодавчого врегулювання фінансування діяльності ЦНАПів, кількості адміністраторів, встановлення переліку рекомендованих публічних послуг, які повинні надавати Центри, забезпечення єдиного підходу до організації роботи ЦНАПів. 

 

Опитування у ЦНАП розпочато

 

                                 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СУБ'ЄКТІВ ЗВЕРНЕНЬ

НАРАДА

02.03.2017 року було проведено нараду у керівника апарату районної державної адміністрації з працівниками центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації, начальником управління економіки, начальниками відділів та управлінь, які є суб’єктами надання адміністративних послуг. На нараді було обговорено питання надання адміністративних послугу у Калуському районі, зокрема через ЦНАП. Вирішено провести аналіз переліку адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП, вивчити можливість його розширення, провести інвентаризацію інформаційних і технологічних карток. Вирішили провести тижневе опитування методом анкетування суб'єктів звернень з 20.03.2017року до 25.03.2017року.

 

 

 

З метою розширення доступу населення до безоплатної правової допомоги, 20 лютого 2017 року працівниками Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової створено дистанційний пункту доступу до БПД на базі центру надання адміністративних послуг Калуської райдержадміністрації. Зокрема, було надано консультацію чотирьом громадянам стосовно питань законності звільнення інваліда з роботи у зв’язку із скороченням чисельності, взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, а також порядку виконання судових рішень.

 

 

 

 

 

На виконання плану роботи Калуського МЦ БВПД, з метою розширення доступу до БПД для осіб, середньомісячний дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів,  16 січня 2017 року начальником відділу правової інформації та консультацій Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольгою Володимирівною створено мобільний консультаційний пункт в приміщені центру надання адміністративних послуг Калуської райдержадміністрації, де громадяни мали можливість отримати правові консультації з питань цивільного, адміністративного, спадкового та інших галузей права. Було зареєстровано 7 звернень громадян та надано консультації зокрема з питань щодо оформлення спадщини за заповітом, перерахунку пенсії, та порядку оформлення житлово-комунальної субсидії. Кожного місяця працівники Калуського місцевого центру з надання  правової допомоги проводитимуть консультування громадян з правових питань в центрі надання адміністративних послуг Калуської райдержадміністрації.

Крім того, присутніх було проінформовано про систему безоплатної правової допомоги в цілому та категоріями осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до змін в законодавстві, які вступили в дію з 5 січня 2017 року.

 

 

Операція «Реєстрація»: що реєструвати у Державному реєстрі речових прав заборонено законом?

Кожного дня громадяни звертаються до державних реєстраторів з питанням реєстрації прав на об'єкти нерухомості. Деколи запити про реєстрацію не є доречними через те, що ця нерухомість не може бути зареєстрована відповідно до вимог чинного законодавства у Державному реєстрі речових прав. Тому перш ніж звертатись до реєстраторів необхідно самостійно розібратись, які об'єкти підлягають реєстрації, а які - ні.

Реєстратори вправі зареєструвати та внести відомості до Державного реєстру речових прав про такі об'єкти, як:

Ø земельні ділянки

Ø житлові будинки та квартири

Ø підприємства, які є єдиним майновим комплексом

Ø незавершені об'єкти будівництва

Ø інші житлові та нежитлові приміщення

В свою чергу Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» передбачив і перелік об'єктів, що НЕ РЕЄСТРУЮТЬСЯ у Державному реєстрі речових прав.

До них належать:

Ø корисні копалини, рослини

Ø малі архітектурні форми

Ø тимчасові, некапітальні споруди, що розташовані на земельній ділянці переміщення яких можливе без їх знецінення або зміни призначення

Ø не можна зареєструвати автомобільну дорогу чи залізничну колію, електромережу, мережу зв'язку або теплову мережу

Ø будь-які судна (повітряні чи морські) та інші об'єкти цивільних прав на які можуть бути поширено правовий режим нерухомої речі

Ø споруди, що є приналежністю або частиною головної речі це можуть бути магістральні або промислові трубопроводи

Аби не виникало казусів та конфліктів необхідно бути уважними, перевіряти та розуміти, яку нерухомість можна реєструвати, а що державній реєстрації у Реєстрі речових прав не підлягає.

 

ЕКСПЕРТ НАЗВАВ ПЕРЕВАГИ ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНПОСЛУГ

  

 

http://www.5.ua/suspilstvo/ekspert-nazvav-perevahy-tsentriv-nadannia-adminposluh-124450.html

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

В середу 15.06.2016 року, в рамках виконання регіонального плану надання безоплатної правової допомоги у 2016 році, з метою розширеного доступу населення до безоплатної правової допомоги, заступником начальника відділу попередньої роботи з клієнтами Калуського МЦ БВПД Ольгою Бульбою в приміщенні центру надання адміністративних послуг Калуської РДА проведено виїзне мобільне консультування громадян. 

 

 

 

 

Розпочато прийом документів з питань реєстрації речових прав

ЦНАП при Калуській РДА не відходить від своїх принципів. Працівники ЦНАПу і надалі максимально намагаються працювати без черг, приязно спілкуватися з відвідувачами та в максимально короткі терміни опрацьовувати та надавати послуги. Продовжуючи йти до європейського рівня обслуговування, працівники ЦНАПу повідомляють суб'єктів звернень про готовність послуг. Дієвим і успішно реалізованим є принцип "front"&"back"офісу. Адміністратори ЦНАПу, окрім звичних послуг, також надають і нові - стосовно державної реєстрації.

Прийом документів здійснюється за принципом пілотного проекту «Екстериторіальність подання документів». Це означає, що суб’єкт звернення має право та може звернутись в будь якому місті, селищі, селі чи районі в межах області, де йому зручно.

Чекаємо вас у центрі надання адміністративних послуг Калуської районної державної адміністрації. Графік прийому відвідувачів : понеділок, 9.00-16.00; вівторок, з 9.00-16.00; середа, 13.00-20.00; четвер, 9.00-16.00; п’ятниця, 9.00-16.00; суббота, 9.00-13.00.

Адреса ЦНАПу: м. Калуш, вул. В. Стуса, 2 (приміщення Калуської ОДПІ, І-ий поверх), 77300; тел.: 0990963599; адреса електронної пошти: slava-1981@ukr.net .

 

До уваги мешканців нашого району!!!

З 3 квітня 2016року на виконання Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» Державна міграційна служба припиняє надання адміністративних послуг «Реєстрація місця проживання/перебування»,  та «Знаття з реєстрації місця проживання». Отже, і ЦНАП не зможе приймати документи для надання цих послуг відповідно.

Шановні жителі Калуського району, з 3 квітня 2016 року для реєстрації місця проживання/перебування та зняття з реєстрації місця проживання Ви повинні звертатися до відповідних сільських та селищної рад.

Задля уникнення конфліктних ситуацій просимо поширити дану інформацію максимально у колі своїх знайомих.

Дякуємо за розуміння.

ЦНАП Калуської РДА

 

19 листопада 2015 року Калуський районний ЦНАП
Міжнародна конференція
Співпраця громади та влади задля підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг та наближення їх до європейських стандартів

 

 

За результатами 2015 року нас нагородили. Дякую своїм дівчаткам за роботу.

 

Калуський ЦНАП: 30 тисяч послуг за 2 роки, “Універсам” і 99% задоволених клієнтів

З 2014 року у Калуському районі працює Центр надання адмінпослуг. За цей час ЦНАП надав близько 30 тисяч адмінпослуг, чим побив всі рекорди районних ЦНАПів у області та вийшов у лідери за кількістю наданих послуг. Більше того, центр з гідністю витримав випробування незалежним моніторингом — зі 100% опитаних клієнтів задоволені роботою ЦНАПу — 99%! У керівника ЦНАПу та працівників — чимало і
дей для розвитку центру. Проте з січня 2016 закінчився час пілотного проекту, відповідно — припинилося і фінансування ЦНАПу з ЄС та держбюджету. Ще один невтішний факт — у перших числах січня 
приміщення ЦНАПу затопило. Чи не поставлять ці два факти під сумнів якість надання послуг та як розвиватиметься центр у перспективі — у розмові з керівником районного ЦНАПу Ярославою Гасяк. 
— Протягом двох років, починаючи з 2014, ми фінансувалися  як учасник пілотного проекту “Підвищення якості та ефективність надання адміністративних послуг через співпрацю громади та влади” з ЄС і обласного бюджету, — розповідає Ярослава Гасяк. — Відповідно — мали добре фінансування, за яке закупили необхідну техніку, меблі. Чесно кажучи, ми мали значно більші можливості для розвитку, ніж інші центри, що не були учасниками пілотного проекту. 
Також ми мали можливість відвідати країни Європи, подивитися, як там працюють ЦНАПи. Після повернення щось втілити в себе, порадіти, що вже щось було втілено. 
— Що саме вдалося втілити з європейського досвіду?
— У кожній країні — свої напрацювання. Так, у польських ЦНАПах — максимальна кількість установ розміщена під одним дахом. Такий досвід ми намагалися втілити в нас. Зокрема ми ініціювали переїзд Реєстраційної служби в приміщення податкової інспекції, в якому працює наш центр. Це дуже вигідно для людей, оскільки економить їхній час, бо послуги пов’язані між собою. Наприклад, у нас отримують паспорт, у податковій — ідентифікаційний код, у реєстраційній підприємець реєструється, відтак вирішує свої питання у податковій. 
Ще один позитивний досвід з-за кордону — максимальна кількість послуг переведена в електронний варіант. Відповідно людина може вирішити з допомогою Інтернету будь-яке питання.  Ми також почали працювати над можливістю надавати послуги через Інтернет. Зараз в нас можна отримати дві електронні послуги — витяг з ДЗК і грошову оцінку. До речі, наш ЦНАП — перший районний ЦНАП в Україні, який перевів в електронний документообіг послуги. Це тільки початок, але ми працюємо над вдосконаленням як ЦНАПу, так і особистим. Так, протягом двох років роботи ми пройшли 15 навчань. Окрім того, нами було ініційовано 2 курси навчання з психологом по роботі з запереченнями і з проблемними клієнтами. Оскільки робота з людьми завжди важка. Також юрист податкової на наше прохання розказала про правові аспекти і нюанси. Відбулося чимало круглих столів, семінарів, навчання з сільськими радами. І найважливіше — 19 листопада 2015 року в нашому ЦНАПі відбулася міжнародна конференція. Були представники Естонії, Польщі, Адміністрації Президента, Міністерства будівництва і розвитку інфраструктури, Міністерства економіки, ЦНАПів всіх областей України, начальники департаментів економіки, загалом — 65 осіб. Вони приїжджали до нас, ми ділилися своїм досвідом. Якщо вибрали нас серед усіх районів області, то вважаю це великим досягненням. 
— Розкажіть про здобутки ЦНАПу у 2015 році? 
— З жовтня 2015 року ми отримали доступ до двох електронних реєстрів — єдиного державного реєстру і реєстру речових прав. Основним досягненням за 2015 рік вважаю і те, що ми почали працювати в програмі “Універсам послуг”, що була закуплена за кошти проекту. Зараз нам не потрібно робити копії документів, вести журнал реєстрації. Ми реєструємо все в програмі, скануємо документи. Це величезна економія паперу, більше того, в нас справи зберігаються в електронному вигляді. Чому це вигідно? До прикладу,  ви подали документи на виготовлення  паспорта, який виготовляється 30 робочих днів. А вам треба чи свідоцтво про одруження, чи свідоцтво про народження. Ми можемо роздрукувати ці документи і надати без проблем. Також, якщо людина зверталася за якоюсь послугою раніше, ми в будь-який момент, коли вона звернеться вдруге, зможемо відкрити справу і скористатися документами. 
— Це значно спрощує надання послуг. Така програма є вже у користуванні всіх ЦНАПів?
— Така можливість з’явилася у тих ЦНАПів, які були учасниками Проекту — Калуського району, Надвірни і Коломиї. Окрім пілотних ЦНАПів, можливість приєднатися до мережевої програми електронного документообігу “Універсам послуг” отримали й інші районні та міські адміністрації. Але почали активно працювати в  програмі на нині поки тільки ми. У програмі працюємо з червня, вже  внесено близько 11 тисяч справ. 
— Скільки людей в середньому звертається до районного ЦНАПу за адмінпослугами?
— Протягом 2015 року ми і реєстраційна служба надали понад 25 тисяч послуг. Оскільки розміщені в одному приміщенні, ми сумували кількість послуг. Чому сумуємо — бо до переліку адмінпослуг, які надає наш ЦНАП, відповідно до постанови входять їхні послуги. Узагалі ці послуги мали б надаватися через ЦНАП. Але оскільки ми в одному приміщенні, ці послуги поки що надавалися у реєстраційній службі. Ми були лідерами у відсотках за кількістю наданих послуг на кількість населення. За 2014 рік надали 5 тисяч послуг. 
В нас серед цілей — щоб у ЦНАПі не було черг. І ми її реалізовуємо. В нас ніколи не було черг, хоча в середньому за день приймаємо 100-130 осіб. Поділено функції адміністраторів: хтось працює на прийомі документів, хтось на обробці. Звісно, якщо людей багато, ті адміністратори, котрі працюють на обробці, автоматично переходять працювати на прийом. Образливо, коли дехто “закидає”, що, мовляв, ми нічого не робимо, бо в нас нема черг. Ми просто стараємося і робимо все для того, щоб черг не було. Бо черги — то найгірше, що може бути в установі. Ніколи ніде в європейських центрах чи високого рівня ЦНАПах України не бачила черг. 
Звісно, щоб реалізовувати наше правило щодо відсутності черг, доводиться жертвувати власним часом. Жодного дня ще не було за 2 роки, щоб ми в 17.15 пішли додому. Треба — працюємо, доки не закриємо справи, бо наступного дня прийде та сама кількість людей, а, можливо, і більша. 
— Якось в інтерв’ю Ви скаржилися, що для такої кількості населення, яка проживає в Калуському районі, замало  працівників ЦНАПу. 
— Центр політико-правових реформ розробив формулу розрахунку адміністраторів, яка необхідна для виконання роботи в ЦНАПі на кількість населення. Якщо порахувати згідно тієї формули, в нашому центрі має працювати 6 адміністраторів і керівник. На нині у нас є 3 адміністратори, керівник. Така кількість працівників — це мало, але вже терпимо. Можливо, тому, що роботу ми вже довели до автоматизму. 
— Вам дуже багато вдалося зробити за кошти проекту. Зараз проект закінчився, як буде функціонувати ЦНАП без коштів ЄС?
— Нічого страшного не сталося. З 2016 року ЦНАП фінансується з  державного бюджету. Але в нас в планах — брати участь у грантах, писати проекти, щоб виграти кошти з ЄС. Бо маємо певні ідеї, напрацювання, тож шукаємо фінансування для їх реалізації. Знаємо, що під лежачий камінь вода не тече. Також у всіх починаннях нас підтримує керівництво РДА. Вдячні і керівництву податкової інспекції, яке у своєму приміщенні вже два рази виділило місце для ЦНАПу. 
— Раніше планувалося, що ЦНАП з часом “переїде” в приміщення “Укрпошти”.  На початку січня приміщення, в якому розміщувався центр, затопило і ви тимчасово розмістилися в кабінетах, які використовує податкова інспекція. Які подальші плани щодо зміни приміщення? 
— Так, раніше йшла мова про те, що ми, можливо, переїдемо в приміщення пошти. Але там треба замінити двері, вікна, встановити опалювальну систему, зробити капітальний ремонт. А в приміщенні податкової інспекції зараз розміщена реєстраційна служба, яку з квітня розформовують, сподіваємося, що це приміщення не потрібне для податкової чи юстиції, яка має договір оренди на 3 роки, тож ми зможемо в ньому розташуватися. Бо нам треба розвиватися, треба більшого приміщення для людей. 
— Поділіться планами на 2016 рік.
— У планах — запровадити надання адмінпослуг реєстраційної служби, максимальну кількість послуг держгеокадастру, можливо, архбудконтролю, оскільки ця інспекція надає найбільш запитуючі послуги. Якщо б надавалася ця послуга ЦНАПом, відповідно не потрібно б було людям їхати в область. З березня будемо мати повноваження надавати витяг з ДЗК. У планах — переїхати до нового приміщення, запровадити видачу закордонних паспортів і ID-карток. Для цього нам треба придбати установку для закордонних паспортів, для паспорта ІD-картки. Необхідна для нас техніка коштує близько 110 тисяч гривень. Будемо вишукувати можливості, де взяти кошти. У зв’язку з цим хочемо запровадити надання ЦНАПом максимальну кількість адмінпослуг, які є платними згідно законодавства. Тоді б цей адміністративний збір поповнював районний бюджет, відповідно ми б мали кошти для розвитку нашого центру. 
— Дякую за розмову! 
 
 
 
ЦНАП і реєстраційна служба
 
 
17 лютого Калуським районним центром надання адміністративних послуг спільно з реєстраційною службою міськрайонного управління юстиції, проведено навчання щодо кроків для набуття повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухомість та бізнес. В. о. начальника реєстраційної служби міськрайонного управління юстиції Володимир Коваленко розповів про новації, які стосуються передачі повноважень реєстраційної служби на місця. Державні реєстратори реєстраційної служби провели практичні навчання для всіх адміністраторів ЦНАП. Дякуємо нашим колегам за плідну співпрацю та взаєморозуміння!
 
 
 
 
ЦНАП + Держгеокадастр
19 лютого Калуським районним ЦНАП спільно з УПРАВЛІННЯМ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ у Калуському районі , проведено навчання щодо кроків набуття повноважень з питань отримання відомостей з Державного земельного кадастру, адміністраторами ЦНАП. В. о. начальника УПРАВЛІННЯ ДЕРЖГЕОКАДАСТУ М.І.Юрас розповів про новації, які стосуються видачі витягів з ДЗК, витягів про нормативну грошову оцінку,можливість подачі документів через онлайн сервіси. Дуже дякуємо за цікаве і змістовне навчання! Успіху нам у подальші співпраці!
 
 
 
 
Обговорено досягнення і проблемні питання у роботі ЦНАПів
23 лютого до Калуського районного центру надання адміністративних послуг завітали гості: голова Тисменицької РДА Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Роман Крутий та перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник. У заході взяла участь керівник апарату Калуської РДА Олена Романишин.

Під час зустрічі обговорено досягнення, а також і проблемні питання у роботі центрів надання адміністративних послуг. Керівник районного ЦНАПу Ярослава Гасяк поділилася своїми напрацюваннями у роботі та планами на 2016 рік.

Нині питання функціонування ЦНАП є надзвичайно актуальним. Адже центри надання адміністративних послуг – це місце спілкування влади і громади, де можна отримати будь-яку інформацію, консультацію чи послугу з відповідними умовами і компетентним персоналом.
Підсумовуючи, можна сміливо сказати, що ця зустріч, була корисною для обох сторін.

 

 

 

Нормативно-правова база ЦНАПу при Калуській РДА

Положення

Регламент

Про надання адмінпослуг - роз'яснення

Розпорядження КМУ від 16.05.2014 № 523 про надання послуг


 

Якщо у Вас є потреба звернутися до влади, не шукайте куди і коли! 

Звертайтесь до центру надання адміністративних послуг у своєму районі! Усі послуги в одному місці!

 

Коротко про принцип роботи

центрів надання амдіністративних послуг