Калуська районна
державна адміністрація

Реагування на критику

РЕАГУВАННЯ НА КРИТИКУ

 

 

 

 

Наталія Бабій категорично заперечує підвищення благодійних внесків від мешканців району

«Я неодноразово зверталася до керівництва Калуської ЦРЛ з приводу надання інформації про суми отриманих благодійних внесків від жителів району, куди вони витрачаються та розрахунок суми благодійних внесків. Я ж повинна знати, за що платять мешканці району. Однак такої інформації мені ніхто не надав», - каже Наталія Бабій.

Прочитавши в газеті «Вікна» статті  «Голова Калуської РДА пропонує збільшити благодійну допомогу від мешканців району, які лікуються у ЦРЛ» та «Медики зацікавлені у тому, щоб район і місто якнайшвидше порозумілися, — Іван Красійчук», голова райдержадміністрації Наталія Бабій категорично заперечує слова, які начебто висловлені нею. Підтвердженням цьому можуть бути відеозаписи, які транслювалися на ТРК «Незалежність».

Адже, позиція Наталії Бабій щодо фінансування Калуської ЦРЛ є незмінною.

«Наша позиція така: у районному бюджеті на медичну сферу буде спрямовано 37,2 млн грн, з яких 7,2 млн грн ми пропонуємо передати Калуській ЦРЛ. 2,3 млн грн надійдуть до ЦРЛ з Верхнянської ОТГ.  Варто усім пам’ятати, що Верхнянська ОТГ – це частина Калуського району.  (Тож, медична дотація на лікування мешканців ОТГ знята з дотації району.) 3,7 млн грн – видатки, які витрачаються за надання районною лікарнею медичних послуг  мешканцям міста. Загалом, сума становить 13,2 млн грн.

Що стосується того, що начебто я запропонувала збільшити благодійну допомогу від мешканців району, які лікуються у ЦРЛ, такого факту не було.

Я неодноразово зверталася до керівництва Калуської ЦРЛ з приводу надання інформації про суми отриманих благодійних внесків від жителів району, куди вони витрачаються та розрахунок суми благодійних внесків. Я ж повинна знати, за що платять мешканці району. Однак такої інформації мені ніхто не надав», - каже  Наталія Бабій.

Слід зазначити , що голова райдержадміністрації  Наталія Бабій  у своїх коментарях ніколи не цитує посадовців, які відстоюють іншу точку зору, і не застосовує перекручування слів своїх опонентів після дискусії.

 

 

Свобода слова і відповідальність журналіста

Деякі ЗМІ люблять смакувати «смаженим» - подавати на свій лад факти, не переконавшись у тому, чи вони їх правильно розтлумачують. І якраз у тлумаченні відіграють дуже важливу роль знання журналіста. Не кажу вже про досвід, бо він може бути дійсно вагомим. Але знання, як правило, затьмарюють репутацію представника «четвертої» влади…

Так, скажімо, якщо дехто не може збагнути, що 1000 квадратних метрів земельної ділянки – це аж не гектар, а тільки 10 арів, тобто вдесятеро менше, спробуй-но потім довести кожному правду…

Мова йде про статтю у газеті «Вікна» «Голова Калуської РДА має гектар землі у Калуші та два автомобілі. ДЕКЛАРАЦІЯ».

У декларації Н.Бабій за 2015 рік йдеться, що до статутного фонду приватної торгово-виробничої фірми «БУДРЕМОНТ» було внесено 70 000 гривень, що аж ніяк не означає (як це вважають в газеті), що це її вартість у грошовому вираженні.

Наступне. «Наталія Бабій задекларувала 4958 грн. своєї заробітної плати та 45 567 грн. зарплати чоловіка», - зазначається в публікації.

Згідно декларації, одна й інша сума – це заробітна плата Наталії Бабій. Перша – зароблена на посаді помічника Народного депутата України. Друга – на посаді голови Калуської районної державної адміністрації.

Як бачимо, неуважність журналіста-аналітика спотворила фактаж документа.

Та навіть якщо хтось запримітив помилку і подзвонив до редакції, яка, в свою чергу, виправила її, то, як кажуть, брехня вже пішла далі. Адже спотворену інформацію в Інтернеті почитали сотні, скопіювали копірайтери на різноманітні інформаційні веб-ресурси.

Наведу й інший факт. У статті «Калущина просила в області понад мільйон гривень на ліквідацію червневої стихії» йдеться про те, що депутати Івано-Франківської обласної ради не виділили коштів Калуському, Тисменицькому, Тлумацькому, Рожнятівському, Галицькому, Рогатинському районам. В статті зазначено, що в. о. директора департаменту фінансів ОДА Леся Балагура запевнила, що від відповідних райдержадміністрацій не надходило необхідних документів і тому кошти їм і не виділили. Проте, Калуська райдержадміністрація надсилала листи з пакетом документів в обласну державну адміністрацію, де вказувались і суми збитків.   

Також в газеті звучали претензії, що за поселенням бездомного у сквері в центрі міста мають відповідати чиновники райдержадміністрації, а не міські комунальники чи  соціальні служби.

Можна було б подумати, що це прикрий недогляд журналіста, редактора, копірайтера чи ще когось, якби не враховувати той факт, що в поле зору редакції часто потрапляють такі моменти життя, в яких звинувачують або райдержадміністрацію загалом, або Наталію Бабій зосібна.

І це при тому, що газета сповідує принцип «Впусти дух правди і свободи у свої вікна!». Тож який дух свободи можна впускати читачеві, переглядаючи подібного стилю пресу? Коли на кожному кроці працівники редакції порушують авторське право, намагаючись за рахунок чужих статей з Інтернету підняти імідж своєї газети, часто-густо подають інформацію без авторства та гіперпосилання. Разом з тим, у таких «чужорідних» статтях по три-чотири рази звучать такі слова: «передають «Вікна», «інформують «Вікна» і т.д. А якщо і йде посилання на авторство, то аж вкінці статті…

Дані критичні зауваження не применшують вагомої ролі журналістського слова, яке потрібне в наш час, - чесного, принципового, покликаного для розбудови громадянського суспільства і демократичної держави…

 

 

 

 

 

Спростування на статтю

«100 днів Наталії Бабій — 100 днів протистояння»

 

Нещодавно в газеті «Вікна» була опублікована стаття з критичними зауваженнями до роботи голови Калуської райдержадміністрації Наталії Бабій «100 днів Наталії Бабій — 100 днів протистояння».

У зазначеній статті вказані неправдиві відомості та перекручені факти про діяльність очільника районної виконавчої гілки влади. Тому постараємося внести корективи у згадану публікацію.

Перше. Представники правоохоронних органів району взяли участь із головою РДА Наталією Бабій у зборах громади в селі Пійло через те,  що багато питань виникло у мешканців сіл Пійло і Довге-Калуське до сільського голови. Наталія Бабій із силовиками прибула на запрошення члена громадської ради при РДА, голови громадського комітету с. Довге-Калуське Василя Парцея, який  висловив побажання у присутності представників правоохоронних органів на зборах громади.

Працівників військкомату на зборах у селі Пійло, про яких згадується у згаданій статті і які нібито вручали чоловікам повістки, не було. Можливо, таку чутку в селі пустили через те, щоб громада не брала участі в обговоренні проблемних питань сіл Пійло і Довге-Калуське.

Друге. Робоча група з розробки перспективного плану формування територій громад підготувала два варіанти об’єднання спроможних територіальних  громад:  перший – об’єднання Калуша і Калуського району; другий, за ініціативою сільських голів, об’єднання сіл і селища району у п’ять громад із центрами Верхня, Новиця, Голинь, Вістова і Войнилів. Голова РДА Наталія Бабій направила два варіанти об’єднання спроможних територіальних  громад до регіональної робочої групи, про що свідчать два супровідні листи.

27 квітня  видано  розпорядження  №112 «Про утворення робочої групи з координації виконання заходів з проведення реформ у сфері місцевого  самоврядування в районі та внесення пропозицій до перспективного плану формування території громад області». Розпорядженням  затверджено склад робочої групи з координації виконання заходів з проведення реформ у сфері місцевого самоврядування в  районі та внесення пропозицій до перспективного плану формування території громад області. Після прийняття закону про добровільне об’єднання територіальних громад та постанови Кабміну про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад у країні  розпочалася надзвичайно важлива та відповідальна робота з їх впровадження. Кінцевою метою цієї роботи є створення спроможних територіальних громад — територіальних громад сіл, селищ, міст, які в результаті добровільного об’єднання будуть здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг та розвиток інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Під час напрацювання варіантів  об’єднання спроможних територіальних громад на Калущині голова РДА діяла в межах наданих їй законом повноважень і в рамках чинного законодавства. Районна державна адміністрація  діяла відповідно до статті 11 Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а сільські голови —  відповідно до ст. 5 цього закону. У своїх розрахунках райдержадміністрація  використовувала бюджетну інформацію, опиралася на цифри, факти і на методику формування спроможних громад.

Третє. 2 червня на позачерговому засіданні Калуської районної ради на голосування ставилося питання про визнання роботи Калуської райдержадміністрації з питань роботи щодо формування об’єднання спроможних територіальних громад незадовільною. А питання недовіри голові РДА навіть не розглядалося, оскільки воно суперечить чинному законодавству. Таке питання може ставитися після звіту голови РДА за рік роботи.

Четверте. Керівництво райдержадміністрації налагодило тісну співпрацю з громадською радою у прийнятті важливих для громади Калущини рішень. Представники громадських організацій є партнерами райдержадміністрації у вирішенні важливих соціально-економічних питань.     Так, 22 представників інститутів громадянського суспільства входять до складу громадської ради. Вони беруть участь у роботі комісій та інших дорадчих органів при райдержадміністрації. РДА надає всебічну інформацію, що стосується важливих питань життєдіяльності та розвитку району. З ініціативи голови райдержадміністрації Наталії Бабій тричі відбувалися зустрічі з членами громадської ради.

Громадська рада працює відповідно до Положення та Регламенту. Розпорядженням райдержадміністрації від 25.03.2015  № 82 «Про громадську раду» заступника голови РДА Сергія Дудинця уповноважено брати участь  в роботі громадської ради.

П’яте. Щодо зазначеної інформації про те, що надходження до бюджету від орендної плати та плати за землю зросли на 153 тисячі гривень, додатково хочемо проінформувати, що доходи до загального та спеціального фондів місцевого бюджету Калуського району зросли на суму 1 млн. 652,2 тис. грн.

Плата за землю  в  дохідній частині загального фонду бюджету району займає  17,0 %. Найбільшу питому вагу (70,8 %) займає орендна плата за землю з юридичних осіб. Надходження склали 697,8 тис. грн., що становить 110 %  виконання затверджених планових показників.

 

Інформаційно-аналітичний відділ апарату райдержадміністрації

 

 

 

Новини
Ростислав Копалівський з Калуської РДА став кращим спеціалістом в області

2018.06.23

З 11 до 14 червня цього року на базі ІФОЦППК проходив ІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний… детальніше

Вітання Президента України Петра Порошенка з нагоди Дня державної служби

2018.06.23

Шановні друзі! Щиро вітаю вас зі 100-річчям державної служби в Україні та професійним святом - Днем державної служби. детальніше

23 червня – День державної служби

2018.06.23

Шановні колеги – державні службовці Калущини! Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем державної служби. детальніше

Переможці шкільної Ліги сміху, юні футболісти та діти військових моряків відпочивали у Польщі

2018.06.22

Впродовж тижня переможці шкільної Ліги сміху (команди з Войнилівського ліцею та Студінської школи), переможці… детальніше

Звернення до Українського народу у зв’язку з Днем скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

2018.06.22

Дорогі співвітчизники! детальніше

На Калущині відзначили 100-річчя державної служби в Україні

2018.06.21

21 червня у залі засідань райдержадміністрації проведено урочисті збори, присвячені 100-річчю державної служби… детальніше

У Вістові  стартувала молодіжна патріотична  програма “Чорний Ліс-2018”

2018.06.21

20 червня в Калуському районі стартувала районна молодіжна патріотична науково-пізнавальна програма "Чорний Ліс-2018".… детальніше

Нові міфи про субсидії: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, про “колишніх”

2018.06.20

Кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним? Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу… детальніше