Діяльність Президента України та Уряду


Субсидії, які ми платимо сьогодні, перетворяться на інвестиції в енергоефективність завтра, - Геннадій Зубко

2016.03.02

Без створення Фонду енергоефективності українська економіка не зможе ефективно зростати. Нинішня модель субсидіювання не дає можливості збільшити ресурси для проведення реформ в країні. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час відкриття Українського енергетичного форуму.

«Ми винесли на публічне обговорення Концепцію фонду енергоефективності. Його завдання дати відповідь на три питання - залучення субсидій на заходи з енергоефективності,  зміна системи субсидій і створення мотивації для проведення таких заходів споживачами, а також питання взаєморозрахунків між учасниками енергетичного ринку», - сказав Геннадій Зубко.

У свою чергу Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчовичпозитивно оцінив ідею створення Фонду енергоефективності для заощадження та ефективного споживання енергоносіїв в Україні.

«Енергоефективність є ключовим компонентом національної безпеки, економічної модернізації та добробуту українських громадян. Моя власна країна Словаччина пройшла подібний процес за 25 років. Я знаю, наскільки це складно», - сказав він.

«Хочу відзначити певний прогрес України в цьому питанні – цілий ряд ініціатив було запущено за останній час з метою допомогти домогосподарствам зменшити споживання газу. Але Україні потрібен прорив у правовій базі. Європейські експерти повністю підтримують Україну на шляху до цього. Прийняття законопроектів про енергоефективність будівель та вимірювання і виставлення рахунків дозволить створити Фонд енергоефективності, про який говорив сьогодні Геннадій Зубко. Я вдячний Віце-прем'єр-міністру за його зусилля в цьому напрямку. Впевнений, що Європейський Союз та інші міжнародні партнери можуть підтримати таку ініціативу», - зазначив Єврокомісар.

Геннадій Зубко пояснив, що у 2015  році із держбюджету на виплату субсидій було виділено 14 млрд.грн., у 2016 році на виплату субсидій закладено 35 млрд. грн.

«У наступному році ми очікуємо що ця сума значно зросте. Економіка жодної держави не в змозі витримати такий тиск», - зазначив він.

«Україна споживає енергії втричі більші ніж будь-яка інша країна Східної Європи. Сьогодні потрібні серйозні кроки по скороченню та заощадженню споживання  енергоносіїв всіма учасниками - споживачами, надавачами послуг та промисловцями», - додав він.

«У цьому контексті питання енергоефективності набуває стратегічного значення для України», - підкреслив Геннадій Зубко.

За його словами, енергоефективні заходи дозволять реально економити і зменшити втрати енергії до 15% на підприємствах, які генерують теплову енергію, до 20% на мережах, до 50% на житлових будинках.

«Це величезний ринок енергоефективності, який відкритий до інвестицій. Його обсяг 40 млрд. доларів. Цей ринок швидкоокупний», - підкреслив урядовець.

За його словами, розвиток цього ринку дасть створення до 100 тис. робочих місць та значний мультиплікативний ефект, який сприятиме розвитку будівельної галузі, будівельних матеріалів. 

Геннадій Зубко повідомив, що Мінрегіоном готується пакет законопроектів про ринок енергоефективності: про енергоефективність будівель, про енергоефективність, до другого читання доопрацьовується законопроект про житлового-комунальні послуги.

«У минулому році було зроблено велику законодавчу роботу - прийнято закон про ринок природного газу, про фінансову стабілізацію НАК «Нафтогаз України». Завтра на засідання Уряду буде винесено законопроект про приєднання до ринку електричних мереж», - сказав він.

Нагадаємо, Мінрегіон відповідальний за впровадження реформи енергоефективності в Україні.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Березень 2016
В П В С Ч П С
28 29 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2