Діяльність Президента України та Уряду


Підвищення енергоефективності та розвиток відновлюваної енергетики - запорука економічного росту кожної територіальної громади

2016.03.04

Про це сказав Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи перед головами міст на навчально-практичному семінарі «Енергозбереження та енергоефективність: умови та перспективи впровадження новітніх технологій в сучасному місті», який організовано Всеукраїнською громадською організацією «Клуб мерів».

На початку виступу Голова Агентства зауважив, що приміщення у якому проходить захід, є одним з найбільш енергоефективних та енергозберігаючих в Україні. «Даний бізнес-центр можна сміливо назвати «розумним будинком». Він диспечеризований та абсолютно автономний від тепломереж. У якості джерела виробництва тепла використовують теплові насоси. Фасадні світлопрозорі конструкції – це суперсучасне скло з аргоновим наповнювачем та «розумною» кристалізацією поверхні. Все це дозволяє щорічно лише на опаленні економити близько 7 млн. грн., або 0,7 млн. куб. газу», - наголосив він. Сергій Савчук додав, що ця будівля є прикладом для керівництва місцевих громад, як управляти комунальними об’єктами, на кшталт шкіл, лікарень, дитячих садочків.

Крім цього, Голова Держенергоефективності наголосив, що сьогодні процес децентралізації започатковує самодостатні механізми розвитку територіальних громад. І саме енергоефективність та використання відновлюваних джерел енергії сприятиме розбудові ринку енергоефективних матеріалів та обладнання, створенню нових робочих місць та збільшенню надходжень до місцевих бюджетів

«Це точки росту нашої економіки, де можуть працювати як малий так і середній бізнес, органи місцевого самоврядування в рамках програм державно-приватного партнерства», - зауважив він та презентував державну програму з енергоефективності. З його слів, в успішності програми важливу роль відіграли муніципалітети.

Сергій Савчук навів приклад Луцького ОСББ, яке взяло кредит на утеплення будинку на 2 млн. грн. З них Держенергоефективності відшкодувало 40%, а відсотки по кредиту – Луцька міська рада.

«У результаті мешканці отримали нові квартири, новий під’їзд, рахунки за опалення зменшилися удвічі. Крім того, вартість цих квартир зросла на 25 %. І такі успішні приклади є в кожній області», - повідомив Сергій Савчук та закликав присутніх мерів міст долучатися до співфінансування заходів з енергоефективності.

У свою чергу Володимир Удовиченко, президент Всеукраїнської громадської організації «Клуб мерів», також закликав представників органів місцевого самоврядування до активних дій. «Давайте станемо лідерами у своїх територіальних громадах і зробимо рішучі кроки у напрямку підвищення енергоефективності міст», - наголосив він.

Довідково

У заході взяли участь мери із 70 міст України, а також голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, перший віце-президент ВГО «Клуб мерів», віце-президент Міжнародної асоціації гідроенергетичних компаній Олександр Сігал, заступник директора проекту GIZ «Ернергоефективність у громадах» Іма Хренова-Шимкіна та ряд інших.

У рамках семінару 3 березня у бізнес-центрі "Кристал" у м. Києві відбудеться круглий стіл "Оптимізація енергоспоживання у сучасних умовах" та екскурсія на соціальні об’єкти, де впровадженоенергоефективні заходи.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Березень 2016
В П В С Ч П С
28 29 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2