2015.04.27
Інформація
про проведені масові заходи
(з 20 по 26 квітня 2015 року)
22 квітня 2015 року
В НД с. Новиця проводилась бесіда та фізкульт хвилинка для дітей «Здоров’я без ліків і довголіття без хвороб». Художній керівник розповіла дітям, що таке здоровий спосіб життя, та певні правила яких потрібно дотримуватись кожний день. також всі разом зробили вправи, які потрібно робити щоранку. Завершилась бесіда грою-тестом «Хто швидше?».
22 квітня 2015 року
У читальному залі Калуської центральної районної бібліотеки 22 квітня з нагоди 95-ї річниці від Дня народження Григорія Тютюнника відбулася літературна мандрівка «Григорій Тютюнник – український письменник, журналіст».
Про цікаві факти із життя і творчості письменника розповіла присутнім провідний бібліотекар відділу обслуговування Любов Боян. Бібліотекар абонементу ЦБ Галина Джуган провела огляд літератури, представленої на книжковій виставці «Його пером водила честь і правда». В кінці заходу всі присутні підвели підсумки про велике значення творчості Григорія Тютюнника, як для тодішнього часу так і для теперішнього покоління.
22 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Новиця користувачам була представлена виставка-присвята «Біль України – Чорнобиль», присвячена 29-й річниці Чорнобильської трагедії. Завідувач бібліотеки Марія Василишин провела огляд літератури, представленої на виставці, та порекомендувала прочитати книги даної книжкової експозиції. На виставці також були представлені дитячі малюнки про Чорнобиль.
22 квітня 2015 року
У рамках районної бібліотечної екологічної акції «Чиста планета починається із кожного з нас» бібліотекар бібліотеки-філії с. Негівці провела з читачами бібліотеки, учнями третього та восьмого класів, годину екології «Почуймо голос природи». Мета заходу – розвивати у дітей спостережливість, виховувати бережливе ставлення до природи та довкілля. Завідувач бібліотеки Любов Гаврилів розповіла також присутнім про сучасні екологічні проблеми України та району зокрема і ознайомила з літературою даної теми, яка є у фонді бібліотеки, та з статтями з місцевих періодичних видань. Вірші про природу читали Софія Жобак, Богдана Кулик, Каріна Курилюк, Валентина Сондей та інші. Також було проведено екологічну вірторину. А по закінченні заходу всі присутні взяли участь в акції «Прибери берег річки».
23 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Довгий-Войнилів відбулися літературні розваги «Стань другом книги». Захід розпочала бібліотекар Олеся Побігун, яка розповіла читачам про першу книгу, першу бібліотеку Ярослава Мудрого, ознайомила присутніх із постаттю першодрукаря Івана Федорова. Вірші про книгу читали Антоніна Салій, Тетяна Микитин, Антоніна Чолій, Ірина Свирид, Василина Швець, Максим Свирид, Франческа Ваняєва. Діти згадували висловлювання відомих людей про книгу, взяли участь у грі «Продовж прислів’я та приказку» (бібліотекар зачитувала початок прислів’я чи приказки про книгу, а діти продовжували їх). Розв'язували цікавий кросворд, прочитавши у ньому зашифроване слово «Кодикологія» – це назва спеціальної історичної дисципліни, предметом якої є вивчення написаної на пергаменті чи папері рукописної книги.
Бібліотекар ознайомила читачів із книгою місцевої письменниці Марії Зьомковської «Мова моїх батьків». Це книга-словник старовинних слів, які були у вжитку людей села Довгий -Войнилів. Дітям було цікаво дізнатися про значення деяких невідомих їм старовинних слів.
Також усі присутні ознайомилися з іншими цікавими та корисними для читання книгами, які були представлені на книжковій виставці «З книгою жити – з добром дружити».
24 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Завадка в рамках районної бібліоестафети «Відважні серця Калущини» відбулася година пам'яті Небесної Сотні «Герої не вмирають». Ведучі Василина Когут та Оксана Паньків розповідали про події, що відбулися рік тому на Майдані і сколихнули весь світ. Читці Софія Цюпин, Рома Лизень, Віта Лугова, Соломія Гандзюк та інші декламували вірші про Євромайдан і Небесну Сотню та виконали пісню «Прошу неба і землі». Присутні переглянули виставку фотосвітлин Євромайдану, яку оформила бібліотекар с. Степанівка - Інна Мельник. На завершення заходу всі присутні пом'янули хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні, загиблих воїнів АТО та мирних жителів, які загинули на Сході.
24 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії села Перекоси (спільно з НД с. Перекоси) було проведено годину пам’яті «Чорнобиль: стихія чи розплата?», приурочену 29-ій річниці Чорнобильської катастрофи.
Ведучі заходу (директор НД Оксана Німак та бібліотекар Марія Атаманчук) нагадали історію тієї ночі, коли чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля.
Вірші про Чорнобильську трагедію та її наслідки («Дощ у зоні Чорнобиля», «Чорнобиль – місто чи трава», «Летять журавлі під Чорнобильським небом», «Чорнобильський дзвін», «Мій біль, мій жаль, моя біда» та інші) декламували Владислава Сорока, Ірина Сорока, Тарас Масляк, Анастасія Михайлів, Ольга та Анна Сондей, Іванна Якимечко, Марія Петрів, Анастасія Німак, Іванна Німак. Присутні мали змогу переглянути викладку літератури «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс». На закінчення заходу вшанували хвилиною мовчання і запалили свічу пам’яті за тих, хто загинув у Чорнобильській зоні.
25 квітня 2015 року
В НД с. Негівці відбулась година реквієм, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «На Чорнобиль журавлі летіли». Отець
Петро Мельник біля могили Січових Стрільців відслужив панахиду. Ведучі – Віталія Тимчишин, Соломія Глущак та Зоряна Калічин, гортали сторінки про страшну трагедію – Чорнобиль. Читці Анжеліка Ільків, Софія Лісевич, Софія Жолобак та Юлія Засідко – розповідали про події того часу. На захід було запрошено – Микитин Стефанію Олексіївну, яка виконувала будівельні роботи на Чорнобилі.
На завершення ведучі оголосили хвилину мовчання за загиблими на Чорнобильській АЕС, а також за всіма героями сьогодення.
26 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Лука спільно із Народним домом проведено годину пам'яті «Той квітень не забудеться ніколи…», присвячену 29-й річниці аварії на Чорнобильський АЕС.
Бібліотекар Щербицька Г. М. виступила зі вступним словом і розповіла про гіркий запах Чорнобилю, що тепер асоціюється в українців із небезпекою «мирного атому», який назавжди увійшов у долю України. Мирний атом в одну ніч став лютим ворогом, невидимими променями, забираючи людські життя.
Завідувач Народним домом - Поліщук О. П. розповіла про наслідки аварії на Чорнобильський АЕС. Учасники години пам'яті Поліщук Микола, Басараб Соломія, Ващинська Христина, Кухар Вікторія, Поліщук Тетяна, Лизун Сніжана, Белей Настя, Півхлопик Павло декламували вірші про Чорнобиль. Присутні переглянули тематичну викладку літератури «Полин-сльозою омивається душа».
26 квітня 2015 року
В бібліотеці-філії с. Боднарів спільно з Народним домом проведено годину пам’яті «Опромінені болем Чорнобиля». Ведучими заходу були Соломія Дзюба та Іванна Прокопів. Вірші про Чорнобильську трагедію читали учасники гуртка художнього читання та користувачі бібліотеки Валентина Дрогомрецька, Любов Бабій, Віталія Різничук, Валентина Бачевська, Андріана Луцька, Зоряна Мельник, Ірина Дрогомирецька, Ілона Топоровська, Тетяна Мельник, Мар’яна Бабій. Присутні переглянули викладку літератури «Дзвони Чорнобиля».
26 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Пійло відбулася година пам'яті «Біль і крик душі Чорнобиля». Зі вступним словом виступила завідувач бібліотеки Марія Кухтин, яка розповіла про Чорнобиль та його наслідки. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих ліквідаторів Чорнобиля. Ведучими заходу були Олеся Грицак та Тетяна Ребега. Юні читачі бібліотеки Мар'яна Бода, Христина Ляхович, Андрій Парцей, Петро Лисаник, Богдана Бода декламували вірші про Чорнобиль. Відливаний Богдан прочитав свій авторський вірш «Чорнобиль і біль України». У бібліотеці була оформлена виставка літератури «Чорнобиль – горе України, її незагоєна рана».
26 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Дубовиця (спільно з НД) проведено годину пам'яті «Чорнобиль – біль України», приурочену 29-й річниці Чорнобильської трагедії. Адже, саме цього дня 1986 року сталася жахлива подія – вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС.
Ведучі заходу Тетяна Косар та Вікторія Підгурська розповіли присутнім про ту страшну аварію, згадали героїв, які ризикуючи своїм життям, перші вступили у жорстокий і смертельний поєдинок з розбурханою атомною стихією. Вірші про Чорнобиль читали Лілія Солтис, Вікторія Трохимчук, Юлія Приймич. У бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Чорнобиля гіркий полин» та виставку дитячих малюнків даної тематики.
26 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Довге-Калуське проведено годину-реквієм «Чорнобиль з роками не зникає». Захід провела бібліотекар Романа Вінтонів, яка ознайомила присутніх з цією трагічною сторінкою в історії України. Учасники заходу, Олег Дмитрів, Діана Дмитрів, Вікторія Лаврів, Ярина Лаврів, Діана Котоус, Ірина Костів, Тетяна Чоланюк, Ілона Парцей, прочитали вірші про Чорнобильську трагедію. Також згадали поіменно односельчан – учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС – Валерія Коника, Дмитра Стасіва, Володимира Івасіва, Михайла Чигринського, які ціною власного здоров'я рятували світ від біди. У бібліотеці була облаштована книжкова експозиція «Гіркий трунок Чорнобиля». Бібліотекар провела огляд літератури, ознайомивши присутніх з книгами, представленими на даній виставці. На завершення заходу учасники запалили свічку пам'яті і хвилиною мовчання вшанували загиблих на ЧАЕС.
26 квітня 2015 року
Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті Чорнобильська катастрофа. Смертоносний пил з ядерної печі покривав білі квітучі сади, зелені ліси, засіяні поля. І зараз, через 29 років, цвітом скорботи і суму зацвітають чорнобильські сади, і болить серце, бо знає – не на добро це, не на життя. Саме цій сумній даті присвячена година пам'яті «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс», яка була проведена у бібліотеці-філії с. Ріп'янка спільно з НД. Ведучими заходу були Мар'яна Бедрій і Катерина Бугрій. Анастасія Мельник, Вікторія Артемович, Юлія Брийовська, Андріана Хацевич та інші в розповідях та віршах відтворили ті трагічні події. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих на Чорнобильській АЕС. Бібліотекар Любов Бойчук провела огляд літератури «І гіркота тече полинна». Закінчився захід молитвою «Прости нам, Господи великий».
26 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії с. Підмихайля відбулася година пам'яті «Чи чуєш, ти цвіте, як сиво ридає полин, як тяжко, як тужно моєму народу». Із вступним словом виступила завідувач бібліотеки-філії Ганна Богусевич, яка розповіла присутнім про ті страшні дні Чорнобильської трагедії, про перших ліквідаторів, і про односельчан, які брали участь у ліквідації. Ведучими заходу були Христина Берегова та Вікторія Богусевич. Вони зачитали уривок з книги Володимира Яворівського «Марія з полином у кінці століття». Бібліотекар Зоя Климишин провела огляд літератури біля книжкової виставки «І гіркота тече полинна». Також в бібліотеці була облаштована виставка фотосвітлин пожежників-рятувальників. У заході взяли участь шкільний бібліотекар Любов Берегова, педагог-організатор Леся Кубрак та художній керівник НД - Леся Прокопів.
26 квітня 2015 року
У бібліотеці-філії села Станькова відбулася година пам'яті «Чорнобиль – трагедія людства», приурочена 29-ій річниці Чорнобильської катастрофи.
У кожній людській душі трагічний день 26 квітня 1986 року відізвався тривожний зойком та відчуттям біди. Роки й досі не загоїли Чорнобильських ран, не стерлися в пам'яті важкі і героїчні події того часу. Про причини і наслідки аварії на ЧАЕС розповіли присутнім ведучі заходу Уляна Гаврилів та Василина Височан. Вірші про Чорнобильське лихо читали Віталій Лесів, Христина та Вікторія Дідушицька. У бібліотеці була оформлена тематична викладка літератури.
26 квітня 2015 року
До 29-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС в бібліотеці-філії села Перевозець проведено інформаційну годину «Радіація: вплив на організм людини», конкурс плакатів «Чорнобиль очима дітей» та організовано виставку літератури «Відлуння Чорнобиля: радіація і ми». На виставці представлені відомі і маловідомі факти Чорнобильської катастрофи. Окрема частина виставки має краєзнавчий характер. На ній підібрана література, яка присвячена ліквідаторам саме з нашого району, нашої області, а також подається інформація про наслідки впливу радіації на наш край і Європу в цілому.
26 квітня 2015 року
В бібліотеці-філії с. Голинь проведено годину вдячності «Чи знаєш ти, світе, як гірко ридає полин». Ведучі Мар'яна Романів та Любов Жекало розповіли про Чорнобильську трагедію та згадали односельчан, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Перегляд книжкової виставки «Під чорним крилом Чорнобиля» провела бібліотекар Віра Завадецька.
26 квітня 2015 року
В бібліотеці-філії с. Збора проведено тематичну годину «Біль Чорнобиля з роками не зникає». Ведучими були Цюпер Ольга та Кос Ірина. Читці Лаба Лілія, Воробель Юлія, Розвора Вікторія читали вірші про Чорнобильську катастрофу. Присутні хвилиною мовчання вшанували односельчан, які брали участь в ліквідації Чорнобильської аварії. Завідуюча бібліотеки Ольга Багрій провела презентацію книжкової виставки «Чорнобиль : стихія чи розплата?». Присутні переглянули документальний фільм про Чорнобиль.
26 квітня 2015 року Бібліотека-філія села Цвітова спільно з НД провели годину пам'яті «Гіркий полин Чорнобиля». Зі вступним словом виступила бібліотекар Оксана Колінко. Ведучі заходу – Галина Літинська, Софія Приймич. Читачі декламували вірші українських поетів про Чорнобильську трагедію. Бібліотекар провела презентацію виставки літератури «Чорнобиль: горе і біль».
Майже в усіх бібліотеках-філіях Калуської ЦБС до 29-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС були організовані книжкові виставки «Чорнобильська трагедія – біль України ».
26 квітня 2015 року
В НД с. Дубовиця спільно з бібліотекою-філією відбулася година пам’яті, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС
«Чорнобиль – біль України». Ведучі – Тетяна Косар та
Вікторія Підгурська ознайомили усіх присутніх з історією Чорнобильської трагедії. Вірші читали: Лілія Солтис, Вікторія Адамовська, Юлія Пріймич та Назар Косар.
У бібліотеці була оформлена виставка «Чорнобиль – гіркий полин».
26 квітня 2015 року
В НД с. Новиця відбулася година пам’яті, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Чорнобиль – наш біль». Художній керівник Валентина Турчиняк – розповіла усім присутнім про трагедію, яка сталася 29 років тому на Чорнобильській АЕС, згадала героїв-пожежників та наслідки катастрофи. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя під час ліквідації Чорнобильської катастрофи. На завершення учасники гуртка художнього читання розказали вірші-роздуми про Чорнобильський біль.
26 квітня 2015 року
В НД с. Яворівка спільно з бібліотекою відбулася тематична година, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Чорнобильська біль». Хвилиною мовчання вшанували героїв Чорнобиля.
Ведучі заходу – Руслана Прокопів та Роксолана Парцей розповідали про трагедію Чорнобиля.
Вірші декламували учасники гуртків Ірина Романчук, Софійка та Соломійка Парцей, Христина, Юлія та Софія Вальнюк. Вірші «Весна в Чорнобилі», «Церковний дзвін», «Україна» та інші. Завідуюча бібліотекою розповіла присутніми про моменти Чорнобильської трагедії.
Присутні в залі щиро дякували учасникам за чудовий захід.
26 квітня 2015 року
В НД с. Кулинка відбулася година пам’яті, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Чорнобиль – чума 20 століття». Розпочався захід хвилиною мовчання за полеглими на Чорнобилі. Ведучими були –
Леся Угач та Віра Барнась. Вони розповіли присутнім про страшну історію Чорнобильської трагедії. Учасники гуртка художнього читання, декламували вірші: «Зойкнула земля чаїним криком», «Повернення у вогонь», «На Чорнобильських подвір’ях», «Зона». Завершився захід виступом директора НД с. Кулинка – Мирослави Чорній.
26 квітня 2015 року
В НД с. Цвітова спільно з бібліотекою-філією відбулася година пам’яті, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Гіркий полин Чорнобиля».
Із вступним словом виступила бібліотекар – Оксана Колінко.
Ведучими заходу були – Софія Приймич та Галина Літинська. Вони ознайомили глядачів з подіями 1986 року. Учасники гуртка художнього читання: Роксолана Тимків, Вікторія Сокіл, Володимир Романів, Ольга Козак, Мар’яна Тимків декламували вірші: «Рани Чорнобиля», «Доля», «Шум», «Спустошеність», «Ноша». Також на заході була присутня соціальний працівник – Юлія Приймич, якій також надали слово.
Завершився захід хвилиною мовчання за жертвами Чорнобильської АЕС.
26 квітня 2015 року
В НД с. Завадка відбувся літературний вечір присвячений 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Важкий тягар Чорнобильського неба». Розпочався захід словами ведучих, які переказали історію Чорнобильської трагедії. Учасники гуртка художнього читання підготували літературно-музичну композицію про Чорнобиль. Також Віталія Лугова, Ірина Чурій, Яна Костів, Андріана Мельник продекламували вірші про Чорнобильську біду. Ірина Чурій виконала пісню «Над Чорнобилем летіли журавлі». Завершився захід хвилиною пам’яті за полеглими на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 2015 року
В бібліотеці-філії с. Ріп’янка спільно з Народним домом відбулася
година пам’яті, присвячена 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс». Ведучі заходу – Мар’яна Бедрій та Катерина Бугрій. На заході звучали поетичні рядки присвячені аварії на Чорнобильській АЕС. Вірші про Чорнобиль читали учасники художнього гуртка: Анастасія Мельник, Вікторія Артимович,
Юлія Брильська, Андріана Хацевич. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять загиблих на Чорнобильській АЕС та Героїв сьогодення. На завершення пролунала молитва «Прости нас Господи великий».
26 квітня 2015 року
В бібліотеці-філії с. Боднарів спільно з Народним домом проведено годину пам’яті «Опромінені болем Чорнобиля».
Ведучі Соломія Дзюба та Іванна Прокопів. Читали вірші про трагедію Чорнобиля учасники гуртка художнього читання та користувачі бібліотеки Валентина Дрогомрецька, Любов Бабій, Віталія Різничук, Валентина Бачевська, Андріана Луцька, Зоряна Мельник, Ірина Дрогомирецька, Ілона Топоровська, Тетяна Мельник, Мар’яна Бабій.
Присутні переглянули викладку літератури «Дзвони Чорнобиля».
26 квітня 2015 року
В НД с. Мислів відбулася година пам'яті "Чорнобильська біль". Ведучі Вікторія Петрина та Надія Дзундза ознайомили присутніх про день чорнобильського лиха, болю, суму, про яке забути й викрислити з нашої пам'яті - неможливо. Вірші прозвучали з уст Ольги Куцели ,
Галини Дзундзи, Юлії Куцели. Володимир Андрусів наголосив, що «Чорнобиль - це вже історія України, тому нам треба навчитися вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою яка вона є, до того ж формувати загальнорозвинену людину, що буде протистояти злу, насильництву, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу».
Хвилиною мовчання вшануванли пам'ять загиблих в цій катастрофі. По темі заходу було оформлено викладку літератури.
26 квітня 2015 року
В НД с. Бережниця відбувся тематичний вечір, присвячений 29-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС « Чорнобильські дзвони». Ведучі заходу – Юлія Лесін та Ростислав Петрів. Розпочався захід літературно-музичною композицією «Чорнобильський біль», учасники: Юлія Стасюк, Юліанна Суслик, Вікторія Базюк, Олег Василів, Ілона Базюк, Олег Уляк.
Читці – Вікторія Петрина, Ірина Стасюк читали вірші присвячені Чорнобилю. Пісню «Свіча» дарувала присутнім Іванна Бойко, шкільний дитячий хор виконав пісню «Чорнобиль», пісня «Здригнувся світ» прозвучала у виконанні художнього керівника НД с. Бережниця –
Марії Процишин. Також прозвучали пісні у виконанні ансамблю «Берегиня», а саме: «Дороги синів», «На Чорнобиль журавлі летіли», «Калина у чорній хустині».
На завершення прозвучала «Молитва за Україну» у виконнанні шкільного дитячого хору с. Бережниця.