Заходи у навчальних закладах району
Радість зимового дива
З 18 по 22 грудня у Голинській ЗОШ І-ІІІ ст. проходив тиждень образотворчого мистецтва. Під керівництвом учителя образотворчого мистецтва Федун Наталії Миколаївни було організовано різноманітні конкурси, вікторини та виставки.
Прикрашені витинанками вікна школи додають позитивних емоцій учасникам навчально-виховного процесу. Це напрочуд красиве видовище не тільки піднімає настрій, але й об’єднує всю шкільну родину.
Також була організована виставка малюнків «В очікуванні дива», «Новорічні прикраси», «У світі казок».
Упродовж тижня образотворчого мистецтва учні 5-9 класів залюбки брали участь у різноманітних конкурсах. Найактивнішим був 6-А клас (кл.керівник Ятчишин Р.Я.).
Вихованці мистецького гуртка «Веселкове розмаїття» (кер. Федун Н.М.) підготували вітальні листівки з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим для працівників школи.
Я вдячна класним керівникам та учням школи, які допомагали мені створити святкову атмосферу для шкільної родини. Нехай від побаченого в усіх залишаться лише приємні враження, а у кожному серці поселиться радість зимового дива.
Тиждень початкової освіти у Голинській ЗОШ І-ІІІ ступенів
Щорічно учні початкових класів поринають у багатогранний світ почуттів та емоцій яскравих зустрічей та неперевершених пригод, творчих конкурсів та повчальних заходів, що проходять в режимі тижня початкової освіти.
Цьогорічний тиждень був яскравим та різнобарвним. Відкриття тижня, флешмоб «Вишиванка – код нації», бібліотечні уроки, спортивне змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я» (3-А кл., вч Романишин Г.Ф.), в якому взяли участь 4 сімей, брейн-ринг «Найрозумніший» (3-А, 4-А, 4-В кл.), в якому учні проявили свою кмітливість і логічне мислення. Із захопленням і старанням діти 3-Б класу (вч. Бичків Г.С.) демонстрували свою майстерність у виставці малюнків та аплікацій на тему «Я малюю Україну барвінкову».
Цікавою і незабутньою для всіх була ярмарка домашньої випічки «Смакота», яку організували учні та батьки 4-Вкл. (вч. Процик М.В). Вчителі та учні всієї школі смакували їхнім печивом.
Учні 2-Б кл. (вч. Гурак Л.М.) підготували цікаві розповіді про улюблені іграшки, демонструючи їх.
А четвертокласники під керівництвом Фаленчук Л.П. проводили кольоровий тиждень, останній день якого носив червоний колір добра, любові, миру і поваги.
Тренінг «Шануй себе та інших», який провела Людмила Петрівна з своїми вихованцями виявився досить повчальним і доречним.
Фінальним акордом тижня початкової освіти було підведення підсумків, відзначено найактивніші класи та вручено грамоти.
Цього року Новицький навчально-виховний комплекс у числі 19 загальноосвітніх навчальних закладів Івано-Франківщини виборов право стати учасником проекту «Go Camp 2017», що реалізується за ініціативи громадської організації Go Global. Всього в Україні учасниками цього проекту в 2017 році стало 600 шкіл.
Завдяки проекту Go Camp новицькі учні вивчають англійську у літньому мовному таборі разом з волонтером з Канади Яніною-Іванкою Гриндзьо. Вивчають у не зовсім звичний спосіб: тут немає зазубрювання слів, ніхто не виставляє оцінки. Натомість у мовному таборі панує майже родинна атмосфера, кожен має можливість у неформальних умовах поспілкуватися з носієм англійської мови, спробувати себе у живому спілкуванні з однокласниками чи учнями інших класів. Тут заохочують проявляти емоції, розкріпачуватися від комплексів, невимушено англійською мовою осягати повсякденні речі і складні житейські та наукові теми, розповідати про них, аналізувати проблеми і шукати вихід із непростої ситуації.
Цього року новицькі вчителі англійської мови вирішили скористатися можливостями і перевагами проекту Go Camp: подали заявку, виконали разом із дітьми креативне завдання — створили відео-презентацію про Новицю та паперовий варіант презентації. У своєму відеозверненні новицькі школярі переконували майбутнього волонтера приїхати саме до них.
Наш НВК був відібраний у першій хвилі. Для вчителів тих шкіл, які вибороли право запросити волонтера, у Києві відбулося 3-денне навчання. Нам надали багато матеріалів, повністю забезпечили програмами, методичним матеріалом, зокрема і відео ресурсами. Треба зауважити, що над створенням програм, планів роботи мовних таборів працювали групи фахівців-практиків. Особливий акцент у програмах зроблено на міжпредметні зв’язки. Ми мали можливість обирати напрямок табору: «Лідерство», «Наука», «Кар’єра» та «Спорт і здоров’я». Оптимальним варіантом для літнього мовного табору, як на наш погляд, є «Спорт і здоров’я». Оскільки його програма містить багато тем, котрі цікаві для молоді, мотивують до занять спортом, громадської активності».
«Програму табору ми урізноманітнюємо, вносимо в неї корективи, враховуємо особливості нашого краю».
Хто ж став учасником мовного табору? Учнів 8-10 класів приймали у мовний табір без обмежень, незалежно від рівня знань, оцінок. Чому саме ця вікова категорія? Молодші ще матимуть шанс. Запрошували старшокласників, щоб вони не втратили можливості попрактикуватися в усному мовленні, розвинути своє вміння спілкуватися англійською. Брати участь у таборі виявило бажання 45 учнів. Вони розділені на групи дітей з різних класів. Це зроблено свідомо для того, щоб діти вчилися комунікувати не лише з тими, кого дуже добре знають. Адже в житті часто доводиться спілкуватися з незнайомими людьми.
Довідково
Go Camp — це новий, інноваційний формат табору з поглибленим вивченням англійської мови, де діти можуть спілкуватися з іноземними волонтерами, відпочивати та брати участь у реалізації захоплюючих проектів.
Завдяки спеціально розробленій програмі, учасники мовних таборів навчаються працювати в команді, критично мислити та бути толерантними до інших. Табори Go Camp ініціювали Go Global спільно з Міністерством освіти та науки в Україні у рамках Року англійської мови в Україні. Підтримали проект Адміністрація Президента України, Посольство Сполучених Штатів Америки, Волонтери ООН та ряд інших партнерів.
Перший тиждень таборового життя був присвячений темі здорового харчування і здорового способу життя. Волонтер Іванка проявила себе неперевершеним спікером, гнучким психологом, ненав’язливим співрозмовником, креативним організатором і водночас виваженою людиною. Ця тема їй особливо близька, оскільки вона завершує навчання за спеціальністю «біологія» і ще планує здобути медичну освіту. У себе на батьківщині Іванка у вільний від навчання час працює технологом з відновлення у громадському центрі. Там дітки займаються спортом, проходять різні тестування.
Учасники мовного табору при Новицькому НВК вивчали особливості продуктів, технологію приготування корисної їжі. Іванка популярно пояснювала особливості людського організму, разом занурювалися в наукові тонкощі біології та хімії. І — що головне для мовного табору — збагатили лексичний запас, активно спілкувалися, дискутували англійською. А на завершення тижня відбулася презентація творчо-медійного доробку: стінгазети «Здоров’я — найбільше багатство», відеоблогів та соціальної реклами.
Другий тиждень минув під назвою «Олімпійські ігри та спорт». Діти не лише розмовляли про спорт, але й мотивували себе й однолітків до активних занять на нещодавно відкритому у Новицькому НВК спортивному майданчику та до різних видів спорту у повсякденні. У мовний табір приїжджав волонтер Корпусу Миру США Бреннен Пертцер — американець з українським корінням, який вже рік проводить свою діяльність у Калуші. Діти разом вчилися співати англійською пісні спортивної тематики та ін.
Учасники мовного табору разом з волонтеркою Іванкою створювали унікальні ігри, придумували правила до них, підготували кричалки, пісні, флешмоби (звісно, все — ангійською) і поїхали на спортивний поєдинок до войнилівських однолітків. Не важливо — хто переміг чи програв! Всі здобули заряд сил, досвід креативу і спілкування англійською на спортивну тему.
На третьому тижні учасники табору опановують непросту тему «Розумове здоров’я», Завершальним етапом було створення суспільно-корисного проекту, реалізація якого зможе принести користь громаді Новиці, суспільству або просто окремо взятій вулиці чи колективу. Діти вносять пропозиції, спілкуються з людьми, вивчають громадську думку, проводять опитування, працюють над інфографікою. Проект презентували публічно. Цій події, на яку запросили владу села, освітянське керівництво, приурочили і концерт. Заодно це було і завершенням роботи цьогорічного мовного табору, і прощанням з волонтеркою Іванкою, яка за цей час зуміла стати подругою.
Довідково
Завдання проекту «Go Camp»:
- розвинути життєві вміння та цінності, які підготують молоде покоління до життя та викликів 21-го століття;
- подолати мовний бар’єр;
- навчити дітей широко мислити, виходити за рамки одної дисципліни, бачити зв’язки між різними явищами та предметами;
- сприяти обміну культурними цінностями та розширенню світогляду;
- зробити табір експериментальним майданчиком для новітніх технологій та методик навчання;
- подолати стереотипи серед іноземців щодо України;
- популяризувати волонтерський рух в Україні;
- сприяти позитивному позиціонуванню України в світі.
Про свою участь у проекті волонтер Іванка каже, що вона з радістю їхала в Україну, її підтримали батьки, чиє родове коріння з України. Тут, як каже Іванка, вона отримує неймовірний життєвий досвід. Проживання в Україні дозволяє їй пізнати українську культуру, побут, дізнатися багато цікавого про Україну і наші традиції. В родині Іванки шанують українську мову традиції. Дідусь розмовляє гарною українською мовою, один з братів Іванки співає в українському хорі
Іванка розповідає: «Я в Україні вдруге, перший раз була в 2014 році. Коли тепер знову випала можливість побувати на батьківщині своїх дідусів і бабусь, я з радістю скористалася, моя мама теж хотіла стати волонтером, але не склалося з відпусткою. Україна — чудова земля, тут гостинні люди. Я почуваюся, як вдома. В Україні — дуже гарні краєвиди».
А ще Іванка з країни кленів (так називають Канаду) радіє, що саме в Україні побачила багато кленів. У тій місцевості, де вона мешкає з родиною, клени чомусь не ростуть.
Проживає Іванка в родині вчителя англійської мови Тетяни Степанівни Клебан. Господарі забезпечили для проживання всі умови, стараються урізноманітнити дозвілля волонтерки, сприяють, щоб вона якомога більше могла взнати про Україну, наш край За цей час Іванка побувала у музеї Степана Бандери, на концерті гурту «Океан Ельзи» в Івано-Франківську, на святі Останнього дзвоника у парку ім. Івана Франка, в Карпатах, підкорила з учасниками табору Говерлу, відвідала столицю. Гостювала волонтерка в домівках новицьких вчителів і просто новичан, вражена їх гостинністю. На запитання, чи є різниця між канадськими і українськими дітьми, Іванка відповіла: «Українські діти більш увічливі і працьовиті».
Волонтерка радіє, що знайшла в Україні багато друзів, з якими спілкуватиметься, сподівається, що ще не один раз приїде в Україну.
Новицькі школярі, вчителі англійської мови (на час таборування — мовні тренери) Тетяна Клебан , Тетяна Стефурак , Олександра Когут, Неля Морозова вірять, що мовний табір стане традицією у Новицькому НВК. І вони готові використовувати кожну можливість, щоб брати участь у проектах, які розвивають комунікативні навички, критичне мислення. Саме таким є проект Go Camp. Щиро вдячні всім засновникам, партнерам проекту і особисто Яніні-Іванці Гриндзьо — канадській дівчині з українськими коріннями і душею.
Новій українській школі – нове покоління
Саме таке гасло отримав цьогорічний обласний форум лідерів учнівського самоврядування, який гостинно прийняв опорний навчальний заклад Войнилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Калуської районної ради, що відбувся 25 квітня 2017 року.
Гостями форуму були: Олексій Писарчук, екс-голова обласної ради старшокласників, Семенюк Т.А., головний спеціаліст департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА, Савчук О.І., начальник відділу освіти Калуської РДА, Фрик Г.М., завідувач методичним кабінетом, які привітали учасників форуму та побажали їм плідної праці.
Голова ради старшокласників області Ангеліна Кобевко поділилася досягненнями обласної ради старшокласників та побажала усім учасникам обрати гідного голову на наступний навчальний рік. А також презентувала кінцевий результат обласного проекту «Лідери, єднаймо Україну!». Досвідом роботи з організації учнівського самоврядування Калуського району поділилася Соломія Струк, голова ради старшокласників цього району.
А далі – вибори: справжні, демократичні, метою яких стали вибори голови ради старшокласників області. Вони відбувалися у два етапи. На першому етапі у чотирьох групах були проведені тренінгові заняття «Лідерство починається з особистих якостей лідера» практичними психологами району – Фіцак Н.В. (Підмихайлівський НВК І-ІІІ ст..), Лукач С.Р. (Войнилівська ЗОШ І-ІІІ ст..), Милюзина О.О. (Копанківська ЗОШ І-ІІ ст..) та Грицак М.І. (Голинська ЗОШ І-ІІІ ст..), де було визначено четверо кращих учасників.
У другому етапі четверо лідерів, що виявилися найактивнішими у своїх групах, демонстрували свої ораторські, творчі, креативні здібності і вміння бачити майбутнє на сцені актової зали школи у конкурсній програмі «Лідер – 2017», яку провела Мірошник Н.Ю., методист РМК відділу освіти Калуської РДА. А дальше вибори… Чесні, демократичні…
За результатами демократичного голосування і оцінками журі головою ради старшокласників обласні обрано Христину Бортайчук (Коломийський район).
Бажаємо Христині творчої праці, оригінальних ідей, натхнення до творення свого, нового, цікавого майбутнього.
Адже сьогоднішні лідери – це наша надія на завтра.
Мірошник Н.Ю., методист РМК Калуської РДА
6 квітня 2017 року до Кропивницької школи завітав учасник телешоу «Україна має талант», багаторазовий рекордсмен України, богатир Назар Павлів. Цій зустрічі посприяв колишній учень нашої школи, близький друг Назара, Андрій Русановський.
Учні з великою радістю і захопленням, гучними оплесками зустріли гостя школи. Назар Павлів продемонстрував відеоролики, де зафіксовані більшість його рекордів. Богатир розповідав багато про себе, демонстрував різні силові прийоми, сідав на шпагат. А головне: агітував учнів вести здоровий спосіб життя, досягати успіху у будь-якій справі, не тільки у спорті, багато і наполегливо вчитися, знати історію свого краю, пишатися своїми пращурами, героями колишніми і сучасними, жити і діяти для своєї Батьківщини.
Також Назар організував конкурси для хлопців і дівчат, за що ті були нагороджені грамотами та цінними призами. І, звичайно, фото напам’ять.
Учні та педагогічний колектив щиро подякували гостю за таку цікаву та змістовну зустріч.
7 квітня світова спільнота традиційно відзначає Всесвітній День здоров’я. Слід сказати, що цей День відзначається вже досить давно, починаючи з 1948 року. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я та необхідність його збереження. Саме тому цього дня у Копанківській школі було проведено свято «Циферблат життя – здоров'я» за ініціативи вчителя основ здоров'я Коломієць Оксани Йосипівни. До заходу долучився практичний психолог школи Милюзина Ольга Орестівна, яка продемонструвала школярам відеофільм «Охоронці здоров'я» та провела прес-шоу «Жити в злагоді з собою або психологічне здоров'я людини».
Учні нашої школи святкували цей день особливо. Він розпочався загальношкільною лінійкою, на якій діти отримали інформацію про започаткування Всесвітнього дня здоров’я. У програмі також була виставка світлин «Здоровя – найцінніший скарб», вікторина «Чи знаєш ти правила здорового способу життя?», руханка «Спорт – краса, здоров'я – сила». У руханці взяли участь всі учні школи. Цікаві вправи провів вчитель фізкультури Шеремета Євген Степанович. Учасники руханки весело провели час та зарядилися позитивною енергією.
У Мостищанській школі провели благодійну допомогу
15 лютого, починаючи з 2003 року, офіційно вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак. Основна мета цього дня - покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. У цей день проводиться ряд акцій, що призвані звернути увагу суспільства на проблеми онкохворих дітей.
Цьогоріч Мостищанська ЗОШ І-ІІ ступенів провела благодійну ярмарку "Назустріч мрії". Учні та вчителі школи активно залучилися до цієї акції, в результаті чого було зібрано 800 гривень. Усі кошти спрямовані на допомогу онкохворим дітям. Ми щиро бажаємо їм одужання.
Сподіваємося, що після цього заходу зерна доброти та милосердя ще рясніше проростуть у наших душах. Хотілося б, щоб у нашій країні й у всьому світі хвороби відступили, а на заміну їм прийшли мир, злагода й добро.
У Копанківській школі провели захід, присвячений 99-ій річниці битви під Крутами
30 січня 2017 року у Копанківській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся захід, приурочений 99-ї річниці битви під Крутами, на тему «Їх тут триста, як скло, товариство полягло…» під керівництвом педагога-організатора школи Пукіш Ольги Зіновіївни. Присутні уявно зазирнули в ті січневі дні 1918 року, коли 300 відчайдушних студентів Українського Національного університету, Київського університету ім. Святого Володимира та гімназисти вийшли на станцію Крути протистояти більшовицькій армії, яка замахнулася на незалежність Української держави. Учні 8 класу зачитували трагічні сторінки цих подій, а учні 5-6 класів декламували вірші на честь загиблих юнаків.
Також не могли не згадати теперішні події на Україні. Трагедія в Іловайському котлі – одна із них. За різними джерелами в результаті цієї трагедії загинуло 400 українських військовослужбовців та правоохоронців. Учні мали змогу побачити відео «Недооцінений урок історії Героїв Крут» та кліп «Дай, Боже, сили нашим солдатам», який звучав як заклик молитися за наших солдатів, які воюють на сході України. На завершення цієї тематичної лінійки бібліотекар школи Свирид Ірина Михайлівна продемонструвала школярам літературу, в якій можна знайти докладнішу інформацію про цю пам’ятну подію – битву під Крутами.
Тиждень початкової освіти у Кадобнянській ЗОШ І-ІІ ступенів
Ярмаркували минулої п’ятниці в Кадобнянській ЗОШ І-ІІ ступенів учні початкових класів. Саме з ярмарки «солодкої» розпочався у нас Тиждень початкової освіти 21 листопада. Учні початкових класів презентували солодку випічку, різні марципани, виготовлені власноруч та з допомогою батьків. Заробили чимало. Власне, така ярмарка проводиться у школі щороку.
Тиждень був насичений різноманітними заходами. Учні школи мали змогу помилуватися виставками дитячих робіт «Рукотворний дивосвіт», малюнків до творів українських письменників, колажем сімейних світлин «Ми за здоровий спосіб життя». Також цього тижня проходила конкурсно- розважальна гра «Знавці української мови», в якій брали участь учні 1 – 4 класів. В день здоров’я, в середу, початківці показували веселі фізкультхвилинки «Руханки» та провели флешмоб «Рух – це життя». В день природознавства, в четвер, проводилась вікторина «Що? Де? Коли?».
А закривали Тиждень початкової освіти учні 3 класу веселою ярмаркою з піснями, танцями та жартами.
Добре попрацювали для того, щоб зробити цей Тиждень цікавим, вчителі початкових класів Савчук Тетяна Василівна, Сікора Марія Іванівна, Садула Катерина Іванівна та Білецька Тетяна Михайлівна. Окрім виховних заходів, педагоги та дирекція школи мали можливість відвідати відкриті уроки в 1-4 класах.
Учні та вчителі школи щиро вдячні вчителям початкових класів та їхнім вихованцям за чудово проведений час.
У Кадобнянській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено виховний захід «Не маємо права забути»
До третьої річниці Революції Гідності в Кадобнянській ЗОШ І-ІІ ступенів пройшов виховний захід під назвою «Не маємо права забути», котрий підготували та провели педагог-організатор Боднар Леся Іванівна та члени Шкільного парламенту: Стасів Тетяна (президент парламенту), Романів Сніжана і Федорів Діана.
Глядачі заходу, учні школи, мали можливість згадати події Майдану, свідками яких вони були три роки тому, переглядаючи відео та слухаючи ведучих. Поезії та пісні, що народилися на Майдані та на згадку про трагічні події, не залишили нікого байдужими. Здавалося, що небо плакало в цей день за героями Небесної Сотні, сльози наверталися на очі присутнім, бо кожен бачив у загиблих своїх батьків, братів, синів.
Хвилиною мовчання вшанували глядачі героїв України, героїв Майдану, героїв Небесної Сотні і всіх загиблих у зоні АТО. Ми не маємо права забути тих, хто поклав свої голови за нашу Україну - багатостраждальну, омиту споконвіків сльозами матерів і кров’ю героїв.
Свято Покрова Пресвятої Богородиці – одне із особливих свят для учнів Кадобнянської ЗОШ І-ІІ ступенів. В цей день вони не тільки вшановують Пресвяту Діву Марію, яку вважають своєю покровителькою, бо саме на її честь за кошти батьків та вчителів збудовано капличку на території школи, а й віддають шану воїнам ОУН та УПА. Неодноразово учні школи мали змогу почути розповіді очевидців про часи, коли на території нашого села діяли загони повстанської армії. Багато наших односельчан воювали в лавах УПА. У пам’ять про героїв – односельчан жителі села встановили пам’ятний знак.
Саме і з покладання квітів до Пресвятої Діви Марії та пам’ятника воїнам ОУН УПА розпочалося свято в стінах нашої школи. Отаман Сокільських загонів Тетяна Стасів прийняла рапорти від отаманів загонів 2-9 класів та з дозволу педагога- організатора розпочала урочисту лінійку з нагоди посвяти учнів 1 класу в «Соколята».
Соколята - першокласники склали урочисто присягу та отримали прапор загону. Свато закінчилось перкличкою девізів та демонстрацією сокільського вишколу загонів старшокласників.
5 березня у Копанківській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося свято під назвою «Хай пролісок перший дарує вам ніжність», приурочене початку весни і Міжнародному дню жінок та миру. Під керівництвом педагог-організатора школи Пукіш О.З. Дівчата 5-го та 7-го класів ознайомили учнів та вчителів школи з історією виникнення свята 8 Березня та розповіли, як його святкують в інших країнах. Також була проведена цікава вікторина, яка стосувалася магічного числа «8». В ній брали участь не тільки дівчата , але й хлопці, адже на прихід весни чекали всі. Переможцям вікторини ведуча дарувала букет запашних підсніжників.
Всі теплі слова вітань, які линули під час заходу, були присвячені нашим дорогим, милим, ніжним матерям, бабусям, дівчатам і всім жінкам на цій землі, бо саме жінка завжди асоціюється із весною, яка приносить пробудження, додає сили і наснаги. На завершення учениця 7-го класу Бунга Надія виконала пісню «Бабуся», що не залишило байдужим нікого, і у кожного в серцях ожили найдорожчі спогади про своїх рідних.
Конкурс читців поезії Шевченка у Кадобнянській ЗОШ І-ІІ ступенів
У березневі дні, коли починає пробуджуватися природа, перші квіти тягнуться до сонця, перші пташки зустрічають співом світанок, особливого пробудження потребує і людська душа. А для нас, українців, справжнім пробудженням із довгого «сну» є напутнє Шевченкове слово. Воно знімає полуду з очей «незрячих», зцілює «калік», дає розраду тим, у кого немічна, скалічена душа. Так повелося в Кадобнянській ЗОШ І-ІІ ступенів, що в ці березневі дні, коли весь світ, а не тільки Україна, святкує день народження великого Кобзаря, проходить конкурс читців поезії Шевченка. Цьогоріч у конкурсі взяло понад 20 учасників. Переможці конкурсу були відзначені грамотами, а решта учасників – солодкими призами. Підготувала та провела конкурс читців учитель української мови та літератури Романів Наталія Іванівна.
2018.07.16
Вітаю вас із професійним святом! детальніше2018.07.13
Відповідно до плану Командувача військ оперативного командування «Захід», плану підготовки Івано-Франківського… детальніше2018.07.13
12 липня голова Калуської районної державної адміністрації Наталія Бабій провела засідання конкурсного комітету… детальніше2018.07.11
В найближчі 3 години із збереженням до кінця доби 11 липня по області та місту очікуються грози, місцями град, місцями… детальніше2018.07.11
В області у розпалі сезон «тихого полювання». Жителі нашого краю та туристи активно збирають гриби або купують… детальніше2018.07.10
10 липня у залі засідань Калуської райдержадміністрації відбувся круглий стіл фахівців управління Держпродспоживслужби… детальніше2018.07.09
У неділю чисельна делегація із Прикарпаття відвідала польське село Сагринь, де за участі Президента України Петра… детальніше2018.07.06
Про це йшлося сьогодні під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної… детальніше