Калуська районна
державна адміністрація

Заходи і події


Інформація про проведені масові заходи (з 1 по 7 травня 2017 року)

2017.05.12

26 квітня 2017 року

В Народному домі селища Войнилів відбулася година – реквієм “Чорнобиль – рана України” до трагедії на Чорнобильській АЕС. Ведучі заходу Ольга Гризак та Софія Федюшко розповіли присутнім про ту зловісну ніч коли усі мирно спали і не здогадувались про страшного та невидимого ворога, що підступно увійшов у мільйони сімей, та зробивши тисячі людей каліками. На захід був запрошений Володимир Богданович Боцюрко, який був одним із багатьох ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Він розповів усім присутнім про ті дні перебування у зоні ліквідації. У виконанні аматорів народного мистецтва Галини Дяків, Зоряни Гаврилюк, Володимира Василів прозвучали пісні про Чорнобиль. На завершення заходу глядачі мали змогу переглянути фільм: “Чорнобиль, за секунди до катастрофи”.

26 квітня учні Войнилівської ДМШ взяли участь у ІІ міському конкурсі «Музиченьки».

Учні школи:

Федюшко Мар’яна (клас бандури) отримала І місце, викладач Наталія Гулійчук;

Ансамбль піаністів у складі – Бойко Інни та Андріїв Христини, отримали І місце, керівники Неля Ріжко та Мирослава Таранова;

Бойко Інна (клас фортепіано) отримала ІІ місце, викладач Мирослава Таранова;

Андріїв Христина  (клас фортепіано) отримала ІІ місце, викладач Неля Ріжко;

Гбур Аліна (клас скрипка) отримала диплом за артистичність, викладач Тетяна Солтис.

27 квітня 2017 року

В бібліотеці-філії села Мислів спільно з Народним домом проведено урок пам'яті "Біль і пам'ять Чорнобиля."З вступним словом до присутніх звернулася Оксана Вирстюк: "Чорнобиль-це мука і трагедія,це подвиг і безсилля,це пам'ять, це наш нестерпний біль."Ведуча Ольга Куцела наголосила, що сьогоднішній урок пам'яті-про ті трагічні події 1986 року в невеличкому українському містечку-Чорнобиль. Вірші українських поетів Петра Осадчука, Миколи Руденка, Анни Камінчук і інших читали Юлія Куцела, Володимир і Олег Андрусіви. Зав. бібліотекою ознайомила присутніх з викладкою літератури "Є межа в печалі, тривога не має межі..." , порекомендувала читачам твори Уласа Самчука, Івана Драча, Ліни Костенко, Володимира Яворівського, Юрія Щербака, Зірки Мензатюк та інших.

28 квітня 2017 року

В бібліотеці-філії с. Завій спільно з НД. с. Завій відбувся тематичний захід, присвячений річниці трагедії на Чорнобильській АЕС "Заросла стежина споришами". Бібліотекар  та художній керівник Лілія Мина та вчитель Костів Ніна Михайлівна нагадали дітям про ті жахливі  роки і про наслідки тієї страшної  трагедії, про людські втрати та зламані долі. Учасники разом із головою сільської ради Ромав В. І. вшанували пам’ять загиблих під час катастрофи хвилиною мовчання.

30 квітня 2017 року

У Народному домі с. Мостище відбулося віче памяті, присвяче 31- річниці аварії на Чорнобильській АЕС "Під чорним крилом Чорнобиля". Розпочали віче ведучі Наталія Станчевська та Андрій Дрозд. Продовжили віче учасники вокального гуртка " Гармонія" -  Магдалина Пукіш " Молитва за Україну" та Валерія Кушлик " Молитва". Бібліотекар  Пукіш Христина зробила викладку інформаційного і художнього матеріалу про трагедію на Чорнобильській АЕС. Учасники гуртка художнього читання декламували вірші про Чорнобиль. Завідувач Народним домом Тетяна Кушлик та учасниця вокального гуртка Валерія Кушлик виконали пісню " Чорнобильська біда". Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. На закінчення Наталія Станчевська виконала пісню " На Чорнобиль журавлі летіли".

"Дзвони Чорнобиля" відлунювали у НД с. Бережниця. Ведучими заходу були Юлія Русаль та Олег Василів. Вечір - спом переплітався сумними віршами"Чорна гойдалка","Стара школа без дітей","Стоїть дерево печальне","Вітер свище і гуде" та інші  ( їх читали учасники гуртка літерного читання В.Процишин,В.Бойко,В.Вальнюк,Ю.Пятничко,В.Воробець,І.Коршовська,А.Бережницька).Літературно - музичну композицію  " Мій сон зупинився"читали Є. Гриник,В.Петрина. М.Долинка,А.Галій.Театральну композицію "Стпеп пустий" Виконали: Юра Пікулович ,Сергій Галій, Іван Галій,Валентин Суслик. Учасники танцювального гуртка (керівник М.Процишин)виконали танець "Вогню". Захід оспівувався піснями :"Молитва"(О.Панчишак) ,"Ми поклонімось цій землі" ( дитячий хор.кер.М.Коско),"Пісня про Чорнобиль"(соло С.Бойко), "Україні"( квінтет кер. М.Коско),"Чорна хустина" та інші. Зав бібліотеки філії М.Суслик оформила виставу" Чорнобиль біль мого народу" та представила її присутнім.

2 травня 2017 року

Учні Войнилівської дитячої музичної школи взяли участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі юних музикантів «Франкове підгір’я» у м. Дрогобичі отримали І місце. Керівник хорового колективу Таміна Булавинець, концертмейстери Мирослава Таранова та Олег Капущак.

2 травня 2017 року відбувся 6-тий Всеукраїнський конкурс «Перлина заходу» в м. Львів. Учениця Войнилівської дитячої музичної школи Василина Коваленко (сольний спів) отримала ІІ місце.     

3 травня 2017 р.

Бібліотекар бібліотеки–філії селища Войнилів Лілія Радзібаба розпочала екологічний діалог «Чорнобиль немає минулого часу» розповіддю про героїчних людей, які ціною власного здоров’я і життя рятували світ від великої біди - аварії на Чорнобильській АЕС, про її жахливі екологічні наслідки.26 квітня цього року годинник життя відлічив уже  31 рік Чорнобильської катастрофи. Читачі Ірина Цяпура та Анастасія Собкович вели сумну розповідь про довготривале відлуння після аварії на ЧАЕС, про хоробрих прикарпатських пожежників, які рятували станцію і світ від великого лиха. Вірші про Чорнобиль читали Марія Лукач, Іванна Чміль та Валентин Лучко. 

Бібліотекар Лілія Радзібаба презентувала присутнім книжкову викладку-застереження «Чорнобиль - біль України». Читаймо, пам’ятаймо про цю Чорнобильську катастрофу, про її ліквідаторів.  Герої-чорнобильці живуть серед нас. Це наші земляки, сусіди, родичі. Будьмо чуйними, добрими у ставленні до них. Шануймо усіх тих, які стояли щитом між Чорнобилем і Україною.

Хвилиною мовчання було вшановано всіх тих, хто загинув через «мирний атом».

5 травня 2017 року

          В приміщенні бібліотеки с. Добровляни спільно з НД відбулася пізнавальна година під назвою " Тютюнопаління- це не для мене". Ведучими були Яна Петрів і Христина Петрів, які розповіли про формування шкідливих звичок у людей і залежність від нікотину.Змістовною була розповідь голови "Просвіти" М.В Василів щодо шкідливості тютюнопаління для підростаючого покоління.Вона підкреслила , що шкідливі звички приводять навіть до литальних випадків. Так від хвороб, спричинених тютюнопалінням щороку в світі помирає понад 4мільйони людей вт.ч в Україні- 110 тисяч.Особлива схильні до куріння діти віком від 11-13 років. Тютюнопаління приносить непоправну шкоду як дітям так і дорослим. Діти які починають курити з 8-10 річного віку , не доживають до межі тривалості життя. Потрібно проявити велику силу волі у боротьбі проти цієї шкідливої зіички.
            На завершення заходу зав. НД Гриньків О.Б провели вікторину " Тютюнопаління загроза 21 ст. " активними учасниками вікторини були В. Шпак, Т.Цибулько, А.Василишин .

5 травня 2017 р.

З нагоди вшанування пам’яті масових політичних репресій (1937-1938рр.)  та у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору бібліотека-філія селища Войнилів спільно зі шкільною бібліотекою провела історичний дайджест «Великий терор 1937-1938рр.: коротка хроніка » з переглядом відеофільмів.

Вчитель історії Войнилівської опорної ЗОШІ-ІІІст. Ольга Петрівна Васильків розповіла присутнім про трагічні події репресій в історії України, викликані насильницьким впровадженням тоталітарної ідеології. Присутні переглянули слайд- презентацію «Великий терор», яку коментувала бібліотекар Лілія Радзібаба.  Присутні познайомилися з викладкою-історією « Ми пам’ятаємо…» де було представлено книги даної тематики, екскурс якої провела шкільний бібліотекар Оксана Півторак. Наші діти повинні знати і пам’ятати про трагедію минулих років, задля кращого майбутнього нашої держави.

Літературна вітальня калуської центральної районної бібліотеки радо зустріла гостей 5 травня з нагоди вшанування добре відомого у нашому краї  Богдана Володимировича Тимківа – краєзнавця-дослідника, автора прозових творів, члена Національної Спілки Журналістів України, заступника секретаря Калуської міськрайонної спілки журналістів України, багаторічного члена ради та президії Калуської міськрайонної організації ветеранів воєн.

Творчий вечір «Дорогою правди і любові» було присвячено 60-річчю від дня народження цієї талановитої, наполегливої та працьовитої людини. Ювіляр народився 1 травня 1957 року і його життєва стежина була насичені і днями радості, і днями печалі.  Однак, він завжди йшов впевнено до своїх мрій та надій. Про найбільш важливі події із життєво-творчої біографії розповіла Земба Галина, бібліограф бібліотеки.

Гості вечора зазначали, що горді можливістю сьогодні спілкуватися з журналістом та краєзнавцем, творчість якого це чистих літер дивовижна краса. А найголовніше, з літами не міліє бездонна криниця прагнень, яка підштовхує автора на нові пошуки істини.

Про вихід у світ видань та роботу над ними на початку 2000-х років розповів друг ювіляра - Роман Кузан, який здійснював набір та редагування перших книг. Враженнями від спілкування та творчих здобутків ювіляра ділилися колеги по перу: відомий у нашому краї журналіст Петро Шевчук, фотограф Василь Мельник та краєзнавець Микола Когут. Іван Ткачик – голова Калуської міськрайонної організації «Просвіта» зазначив, що з таким величезним доробком Богдан Тимків повинен бути членом Національної Спілки Письменників України. Про спільну роботу над створенням часопису «Вісті Калущини» та співпрацю з ювіляром розповіла редактор районної газети Галина Когут. Щирими та теплими словами Богдана Володимировича вітали й інші присутні на творчому вечорі.

Лилися в подарунок пісні у виконанні Володимира Кушніра та  Ольги Вовчук (учениця Підмихайлівської школи мистецтв). Ведуча творчого вечора Любов Боян презентувала, присвячену 60-річчю автора 17-ти книг про Калущину, книжково-ілюстративну виставку видань «Дорогою правди і любові». Працівники центральної районної бібліотеки подарували усім гостям і ювіляру пам’ятку, в якій зібрано та анотовано всі видані ним книги, подано перелік Інтернет-ресурсів, статей з книг, газет та журналів про Б.В.Тимківа.

На завершення пролунало «Многая літ!» Богдану Володимировичу Тимківу.

6 травня 2017 р.

До відзначення 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та до Дня пам’яті та примирення 6 травня для користувачів бібліотеки-філії с. Голинь в Інтернет - залі  було проведено відео-перегляд за назвою « Війна. Книга. Покоління ».

Про ціну Перемоги, про мільйони загиблих    та безліч поранених в повоєнні роки розповіла бібліотекар Віра Завадецька.

На завершення Любов Жекало розповіла присутнім про наявну в фондах сільської бібліотеки  літературу та провела огляд книжково – ілюстративної виставки «Пам’ять  про  славні  подвиги».

7 травня 2017 року

«Священна : бо все починається з неї»
Під такою назвою в Народному Домі с. Боднарів спільно з бібліотекою,  проведено свято матері.Ведучі заходу Катерина Луцька та Роман Гуфчак. 
Учасники вокальних гуртків Анастасія Дрогомирецька, Віра Яворська, Святослав Різничук, Марія Дрогомирецька, Ілона Топоровська, Христина Масляк, Ольга Шалганова, Любов Дрогомирецька, Андріана Луцька, Валентина Дрогомирецька, Руслан Дрогомирецька, Світлана Ліщинська виконували пісні до рідної матері, Матері Божої, матері України.
Читали вірші Іванна Бабій, Аліна Сулима, Вероніка Лущик, Іванна Луцька, Христина Дрогомирецька, Катерина Дрогомирецька, Вікторія Старостенко.
Присутні переглянули тематичну поличку «Мати Божа, мати Україна та мати ненька дорога».

7 травня 2017 р.

Луківська сільська бібліотека запросила читачів на історичну бесіду «За тих, хто впав в бою, за крок до Перемоги», присвячену Дню пам'яті та примирення та жертвам Другої Світової війни. Захід проведено спільно із Народним Домом.

День пам'яті та примирення – пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини.

Ми пишаємось тим, що український народ зробив великий внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. «Сьогодні ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті. Всі ми в неоплаченому боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини»,- говорила бібліотекар філії  Ганна Миколаївна Щербицька.

Оксана Петрівна Поліщук зазначила, що дуже важливо не забувати до чого призводить війна. Ми маємо всі шанси на повторення тих жахів, відблиски яких, на превеликий жаль,  спостерігаємо останнім часом на сході нашої країни. Учасники заходу Настя Белей, Тетяна Поліщук, Мар'яна Півхлопик, Настя Федоришин, Максим Блищик, Вікторія Кухар, Олег Фрик та інші переглянули книжкову експозицію «Друга світова війна».

У бібліотеці-філії с. Перевозець проведено годину пам’яті «Ціна перемоги». Юні користувачі бібліотеки дізналися про велич духу, стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом. Читці: Марія Чижик,Іванна  Вінтонович та ін. Зав. бібліотеки провела огляд літератури «Україна у Другій Світовій війні» .

До  відзначення 72-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі  та  завершення Другої світової війни в бібліотеці – філії села Сівка-Войнилівська спільно з НД    проведено годину пам’яті «Роки війни -  століття пам’яті» . Захід проведено з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його вагомого внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, турботи про живих ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, а також увічнення світлої пам’яті про загиблих Героїв, воїнів, жертв війни.

Про події тих страшних днів, велику ціну цієї перемоги (мільйони загиблих та мільйони поранених)розповіла завідувач НД Драчук Ірина.  Завідувач бібліотеки-філії Марія Гринів ознайомила присутніх з тематичною виставкою літератури «Ветеран живе поруч». Читці : Лис Лідія,Драчук Віктор, Абрам’юк Світлана та ін. Хвилиною мовчання   вшанували світлу пам’ять героїв, які віддали життя за нашу свободу.

 

 

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2017
В П В С Ч П С
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3