Калуська районна
державна адміністрація


В Україні діє новий порядок забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю

2018.05.14

 
10 травня спеціалістами структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів міських рад міст обласного значення проведено нараду щодо нового порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення.

У заході взяли участь представники громадських організацій осіб з інвалідністю, спеціалісти обласного відділення Фонду соціального захисту.

Обговорено основні нововведення, котрі діятимуть цьогоріч: передача функцій з фінансування забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР) осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення. Внаслідок цього запроваджується індивідуальне замовлення на виготовлення ТЗР на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та органом соціального захисту населення.

Органи соціального захисту населення супроводжують особу з інвалідністю протягом усього процесу її забезпечення ТЗР та під час користування виробами для покращення якості надання послуг та сприяння у розв’язанні організаційних проблем, що можуть виникати, зокрема, у взаємодії з підприємством-виробником.

Рішення про відшкодування витрат приймається органами соціального захисту населення протягом не більше 10 робочих днів з дня отримання фіскального чеку, про що робляться відмітки у ЦБІ із зазначенням дати відшкодування.

Також звернено увагу учасників наради на Постанову КМУ від 14.03.2018 № 189 «Деякі питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю , які мають порушення опорно-рухового апарату».

З метою розвитку соціальних послуг у територіальних громадах для людей з інвалідністю Урядом з 2018 року запроваджено програму придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, виконавчими органами міських рад (крім міст обласного значення), сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад, та створення служб перевезення для таких категорій осіб. На ці цілі в Державному бюджеті України на 2018 рік передбачено кошти в сумі 30 млн. гривень.

Основними умовами для забезпечення спеціально обладнаними автомобілями є:

- ухвалене рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень та виділення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень та виділення коштів місцевого бюджету на її утримання;

- проживання у відповідній територіальній громаді не менше ніж 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та не мають в особистому користуванні законних представників автомобілів.

Заяви та відповідні документи органів місцевого самоврядування подаються до Мінсоцполітики у встановленому порядку до 1 червня цього року.

 
<<< Повернутись в розділ
Календар
Травень 2018
В П В С Ч П С
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2