Калуська районна
державна адміністрація

Соціальний захист учасників АТО

 

 

Рішення про програму АТО.doc

185-14_Порядок .doc

185-13_заходи .doc

185-13_Програма .doc

Грошове забезпечення військовослужбовців у 2018 році

З метою підвищення рівня грошового забезпечення військовослужбовців Міністром оборони України було прийнято рішення про збільшення з 1 лютого 2018 року розміру щомісячного преміювання, що збільшило виплачене грошове забезпечення у березні 2018 року (у березні тривала виплата грошового забезпечення за лютий) приблизно на 5 % всім категоріям військовослужбовців.

З 1 березня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, якою передбачено значне збільшення (до 60 %) частки основних видів грошового забезпечення (це оклад за військовим званням, посадовий оклад та надбавка за вислугу років).

До 01.03.2018 ця частка становила лише 10-15% від розміру місячного грошового забезпечення.

Зазначеною постановою передбачається встановлення тарифного розряду за кожною посадою, якій буде зазначено у штатах військових частин. Таких тарифних розрядів буде 60. Посадовий оклад буде обчислюватись виходячи з тарифного розряду за посадою та  розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір окладу за військовим званням також буде залежатиме від встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Скасована щомісячна додаткова грошова винагорода в розмірі 60 %, тобто допомога для оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога  у разі звільнення з військової служби буде обчислюватись з повного розміру грошового забезпечення.

Грошове забезпечення військовослужбовців буде включати:

-       посадовий оклад;

-       оклад за військовим званням;

-       надбавку за вислугу років;

-       надбавки за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних Сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, роботу в умовах режимних обмежень, почесні та спортивні звання;

-       доплати за науковий ступінь та за вчене звання;

-       премію;

-       морську винагороду, винагороди за стрибки з парашутом, за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, тралення і знешкодження мін, за водолазні роботи та за бойове чергування;

-       допомогу після укладення першого контракту (раніше така допомога виплачувалась тільки військовослужбовцям призваним під час мобілізації);

-         допомогу для оздоровлення;

-         матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань;

-         допомогу  у разі звільнення з військової служби.

Порядок встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу визначено наказом Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 “Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України”, який зареєстрований у Мінюсті. Наказ надіслано у війська для підготовки  виплати грошового забезпечення за березень. Офіційне опублікування цього наказу очікується наприкінці березня.

Також опрацьовано проект нового , який направлено до Мінюсту для реєстрації. Зазначеним переліком підвищенні тарифні розряди за окремими посадами сержантського корпусу та бойовими посадами.

Крім того, передбачається встановлення за окремими посадами сержантського та старшинського складу тарифних розрядів на рівні посад офіцерського складу, наприклад:

 

Назва посади

Відповідає тарифному розряду за посадами офіцерського складу

Головний старшина ЗС України

Командир окремого батальйону

Головний старшина Оперативного командування

Старший помічник начальника штабу бригади

Головний старшина бригади

Начальник служби полку

Головний старшина батальйону

Командир окремої роти

Наразі триває робота щодо розробки нового Порядку виплати грошового забезпечення та обчислюється фінансовий ресурс для визначення розміру  надбавки за особливості проходження служби та премії.

Очікується підвищення з 1 березня 2018 року (виплата в квітні) рівня грошового забезпечення щонайменше на 5 відсотків.

 

Компенсації за піднайом жилих приміщень

З метою удосконалення механізму виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) жилих приміщень (далі – грошова компенсація) Головним квартирно-експлуатаційним управлінням Збройних Сил України опрацьовано та направлено на погодження зміни до таких нормативно-правових актів:

 

до Порядку виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих  приміщень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 450 – щодо виплати грошової компенсації без обов’язкового перебування військовослужбовця на квартирному обліку;

 

до , затверджена наказом Міністерства оборони України  від 30.11.2011 № 737 – щодо скасування норми про необхідність щорічного подання комплекту документів для отримання грошової компенсації.

 

 

Рядовому, сержантському і старшинському складу надано можливість отримувати грошову компенсацію за піднаймом (наймом) жилого приміщення

08.02.2018 Верховною Радою України прийнято Закон “Про внесення змін до статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, яким особам рядового, сержантського і старшинського складу надано можливість отримувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення, чого раніше чинним законодавством не передбачалось.

Прийняття законопроекту підтримали 230 народних депутатів України. Відповідно до новоприйнятого абзац п’ятий частини першої статті 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” викладено у новій редакції:

У разі відсутності службового жилого приміщення військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом і не перебувають у шлюбі, можуть розміщуватися безплатно в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини, а сімейні — у сімейних гуртожитках. Житлово-побутові умови в таких казармах повинні відповідати вимогам, які пред’являються до гуртожитків, що призначені для проживання одиноких громадян. У разі відсутності можливості розміщення зазначених військовослужбовців в спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини та сімейних гуртожитках військова частина зобов’язана орендувати для військовослужбовців та членів їх сімей жиле приміщення або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення.

Для військовослужбовців офіцерського складу у разі відсутності службового жилого приміщення військова частина зобов’язана орендувати житло для забезпечення ним військовослужбовців, а також членів їх сімей або за їх бажанням виплачувати грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення.

Що це означає?

Як вбачається із зазначеної норми, право військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу на оренду жилого приміщення за рахунок військової частини або отримання грошової компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення не є безумовним. Скористатися зазначеним правом військовослужбовці зможуть лише за умови відсутності можливості розміщення їх у спеціально пристосованих казармах у розташуванні військової частини та сімейних гуртожитках. Варто зауважити, що у разі відсутності зазначених приміщень для проживання, оренда жилого приміщення за рахунок військової частини або виплата грошової компенсації за піднайом (найом) є ОБОВ'ЯЗКОМ військової частини.

Разом з тим, для організації порядку нарахування і виплати військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу компенсації за піднайом (найом) жилого приміщення необхідно додатково внести зміни до нормативно-правових актів:

постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 № 450 “Про розмір і порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям Збройних Сил, Національної гвардії, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та Державної спеціальної служби транспорту за піднайом (найом) ними жилих приміщень”;

наказу Міністерства оборони України від 30.11.2011 №737 “Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями”.

Для приведення нормативно-правових актів у відповідність до прийнятого Закону Кабінету Міністрів України надано три місяці.

Ті, хто після 1 березня вперше підписав контракт, отримають додатково близько 17 тис. грн

З 1 березня 2018 року встановлено одноразову грошову допомогу військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, яка виплачується після укладення ними першого контракту. Розмір виплат залежить від військового звання.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набула чинності з 1 березня 2018 року.

Згідно цієї постанови забезпечується виплата:

    одноразову грошову допомогу військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу після укладення ними першого контракту в таких розмірах:

    особам рядового складу - вісім розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року;

    особам сержантського і старшинського (молодшого начальницького) складу - дев’ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року;

    особам офіцерського (середнього, старшого та вищого начальницького) складу - десять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 складає 1762 грн. Відповідно у 2018 році повинні виплачувати за підписання першого контракта:

    рядовий склад - 14 096 грн

    сержантський і старшинський (молодший начальницький) склад - 15 858 грн

    офіцерський (середній, старший та вищий начальницький) склад - 17 620 грн.

 

 

Уряд встановив розміри та порядок виплати у 2018 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня (Постанова КМУ від 14.03.2018 р. №170)

Виплату щорічної разової грошової допомоги учасникам бойових дій,  інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” , а також жертвам нацистських переслідувань передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних  таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з  інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з

інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 685 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з  інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального  захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

 

 

Санаторно-курортне лікування

санаторно-курортне лікування учасників АТО.doc

санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.doc

санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю.doc

санаторно-курортне лікування ветеранів війни.doc

sanatoryi.xls

Санаторій "Куяльник".docx

 

 

Розпорядження ОДА про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.pdf

Довідка з питань соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.docx

Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для забезпечення психологічною реабілітацією.pdf

Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для забезпечення соціальною та професійною адаптацією.pdf

Дорожня карта щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників антитерористичної операції.pdf

Інформаційна карта щодо процедури взяття на квартирний облік.pdf

Пам'ятка учасника АТО від центру зайнятості.pdf

 

Постанова від 31 березня 2015 р. № 200.docx

Постанова від 31 березня 2015 р. № 221.docx

Про затвердження Положення про районний Центр надання допомоги учасникам антитерористичної операції.docx

Про утворення районного Центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції.docx

Перелік заходів по АТО.doc

 

Для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб спрощено процедури отримання держдопомоги за програмою "Доступне житло"
 

Урядом прийнята постанова, направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для цих категорій спростили процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло». Відкоригували порядок, за яким держава надаватиме  підтримку зі слати до 50 % вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та 30 відсотків для інших категорій населення. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття урядової  постанови.

Віце-прем’єр-міністр повідомив, що постанова розроблена на виконання Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».

«Програма доступне житло буде поширена в першу чергу на дві категорії громадян – учасників АТО і вимушено переселених осіб. Запропоновані зміни дадуть можливість 50% компенсації від вартості на придбання житла, а також спрощується переліку документів, які необхідно подавати внутрішньо-переміщеними особам», - зазначив Геннадій Зубко.

Також право на державну підтримку матимуть не лише громадяни, що перебувають на квартирному обліку, а й ті, що не мають у власності житла, або мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратного метра. Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, що знаходиться на підконтрольній території України.

 

Для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб спрощено процедури отримання держдопомоги

за програмою «Доступне житло»

Урядом ухвалена постанова, направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для цих категорій спростили процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло».

Також відкоригували порядок, за яким держава надаватиме підтримку зі слати до 50 % вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та 30 % для інших категорій населення. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи ухвалення урядової постанови.

Віце-прем’єр повідомив, що постанова розроблена на виконання Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».

«Програма доступне житло буде поширена в першу чергу на дві категорії громадян – учасників АТО і вимушено переселених осіб. Запропоновані зміни дадуть можливість 50% компенсації від вартості на придбання житла, а також спрощується переліку документів, які необхідно подавати внутрішньо-переміщеними особам», - зазначив Геннадій Зубко.

Право на державну підтримку матимуть не лише громадяни, що перебувають на квартирному обліку, а й ті, що не мають у власності житла, або мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратного метра. Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, що знаходиться на підконтрольній території України.

 

Порядок виплати матеріальної допомоги

учасникам АТО та членам їх сімей

З метою надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей відповідно до рішення обласної ради від 06.06.2017 року №1259-28/2014 «Про обласну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній  операції в районах її проведення» розпорядженням обласної державної адміністрації від 17.08.2017 року №482 «Про затвердження Порядку використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної  операції та членам їх сімей» затверджено  Порядок використання коштів обласного бюджету для надання матеріальної допомоги учасникам антитерористичної  операції та членам їх сімей.

Порядком визначено наступні види матеріальної допомоги:

1. У зв’язку з втратою члена сім’ї, смерть якого пов’язана з участю в антитерористичній операції (надається один раз).

2. Сім’ям зниклих безвісти під час проведення антитерористичної операції (надається не частіше 1 разу на рік).

3. Сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції до роковин трагедії (надається один раз щороку, але не швидше дати настання чергової річниці трагедії).

4. Постраждалим учасникам антитерористичної операції (надається не частіше 1 разу на рік).

5. Бійцям-добровольцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України (надається один раз).

6. Сім’ям учасників антитерористичної операції, які померли після демобілізації (надається один раз).

7. Сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції на оздоровлення (надається не частіше 1 разу на рік).

8. На поліпшення житлових умов сімей, члени яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції; інвалідів І та II групи, інвалідність яких пов’язана з участю в антитерористичній операції; інших учасників антитерористичної операції, житло яких пошкоджене внаслідок стихії (пожежі, повені, зсуву тощо), прямі збитки від якої, відповідно до акту місцевого структурного підрозділу ДСНС України, складають більше 100,0 тис. гривень (надається один раз).

Виплати допомоги згідно з даним Порядком здійснюються сім’ям, особам, які проживають на території Івано-Франківської області.

До членів сім’ї, яким цим Порядком передбачено надання матеріальної допомоги, належать дружина (чоловік), які не одружились вдруге, діти, батьки (далі - члени сім’ї).

Для отримання матеріальної допомоги особи в залежності від виду матеріальної допомоги письмово звертаються до обласної державної адміністрації, обласної ради або департаменту соціальної політики облдержадміністрації. Звернення про надання матеріальної допомоги в залежності від напряму використання коштів повинно містити певний перелік документів.

З повним текстом розпорядженням обласної державної адміністрації від 17.08.2017 року № 482 можна ознайомитись на офіційному сайті обласної державної адміністрації в розділі «Нормативно-правові документи/ Розпорядження обласної державної адміністрації».

 

До відома учасникам АТО

Рішенням обласної ради від 24.03.2017 № 471-13/2017 затверджено нову редакцію «Обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року до 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення» (далі - Програма), затвердженої рішенням обласної ради від 06.06.2014 № 1259-28/2014 (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 3.2 заходів Програми передбачено надання матеріальної допомоги з обласного бюджету  на поліпшення житлових умов :

- сім’ям, члени яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції;

- інвалідам І та ІІ групи, інвалідність яких пов’язана з участю в антитерористичній операції;

- інших учасників антитерористичної операції, житло яких пошкоджене  внаслідок стихії (пожежі, повені, зсуву тощо), прямі збитки від якої відповідно до акту місцевого структурного підрозділу ДСНС України складають більше 100,0 тис. гривень.

 

На Прикарпатті поширюються неправдиві звернення щодо надання фінансової підтримки дітям-сиротам із зони АТО

Останнім часом почастішали випадки звернень нібито за дорученням керівництва облдержадміністрації до очільників підприємств, організацій та установ різних рівнів і форм власності щодо надання фінансової допомоги дітям-сиротам із зони АТО.

Мова йде про виділення чисельної суми грошей задля проживання, купівлі одягу та харчування переселенців зі Сходу України.

Повідомляємо, що на сьогоднішній день ОДА не ініціювала таких акцій зі збору коштів і ніяких відповідних доручень з цього приводу не надавала. 

 

Затверджено нову редакцію обласної програми підтримки сімей загиблих  і  постраждалих  під час масових  акцій  громадського протесту

Рішенням обласної ради від 24.03.2017 № 471-13/2017 затверджено нову редакцію обласної програми підтримки  сімей загиблих  і  постраждалих  під  час  масових  акцій  громадського  протесту  в період з  21 листопада 2013  року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій,  осіб,  які  перебувають  чи  перебували  у  складі  добровольчих  формувань, що  утворилися  для  захисту  незалежності,  суверенітету  та  територіальної цілісності  України,  та  інших  громадян,  які  залучалися  і  брали  безпосередню участь в  антитерористичній операції в районах її проведення,  затвердженої рішенням  обласної  ради  від 06.06.2014 № 1259-28/2014.

Пунктом 3.2 заходів програми передбачено надання допомоги на поліпшення житлових умов сім'ям, члени яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції; інвалідам І та ІІ групи, інвалідність яких пов'язана з участю в антитерористичній операції; інших учасників антитерористичної операції, житло яких пошкоджене внаслідок стихії (пожежі, повені, зсуву тощо), прямі збитки від якої відповідно до  акту місцевого структурного підрозділу ДСНС України складають понад 100 тисяч гривень.

 

 

Заходи з психологічної реабілітації для постраждалих учасників антитерористичної операції

        Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 221 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції.

       Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції укладено договори щодо надання послуг                          з психологічної реабілітації учасникам АТО з наступними реабілітаційними установами:

 

1.     ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця»

          (с. Березівське, Дергачівський р-н, Харківська обл.)

 

2.     Товариство з обмеженою відповідальністю «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Подільський Артек»

          (вул. Лісова,1, с. Заозерне, Тульчинський р-н, Вінницька обл.)

3.     Товариство з обмеженою відповідальністю «Коло друзів»

           (вул. Смоленська, 31-33, м. Київ)

 

4.     Товариство з обмеженою відповідальністю «Хирів-Рент-Інвест»

(вул. Добромильська,5, оф.1, м. Хирів, Львівська обл.)

 

5.     Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрреабілітація»

           (вул. Радянська, буд. 4, с. Капітанівка, Києво-Святошинский р-н,

           Київська обл.)

 

6.     Товариство з обмеженою відповідальністю «Міжрегіональний реабілітаційний центр»

          (вул. Чорноморська, 16, смт Сергіївка, м.Б.-Дністровський, Одеська обл.)

 

7.     ТОВ «Санаторій «Курорт Орлівщини»

с. Орлівщина, Новомосковського району, Дніпропетровська область)

 

8.     ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт»

(вул. Гагаріна, 1а, смт. Сергіївка, м. Білгород-Дністровський,

Одеська обл.)

 

 

9.     Товариство з обмеженою відповідальністю Санаторій «Карпатські зорі» Центр реабілітації та оздоровлення

         (вул. Курортна, 3, м. Модричі, Дрогобицький р-н, Львівська обл.)

 

10.                       Міжгосподарський санаторій «Токарі»

           (вул. Санаторна, 96, с. Токарі, м. Лебедин, Сумська обл.)

 

11.                       Комунальний заклад «Рівненський обласний госпіталь ветеранів      війни»  Рівненської обласної ради

          (вул. Деражненська, 39, Рівненський р-н, Рівненська обл.)

12.                       Товариство з обмеженою відповідальністю «Інститут прикладної кріології»

(вул. Терехівська, 4, м. Харків)

 

13.                       Громадська організація «Історії життя»

(вул. Луцького,28, м Львів)

 

14.                       Державне підприємство «Лікувально-реабілітаційний центр для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС»

(Київська область, Києво-Святошинський район, с. Капітанівка,                    

вул. Радянська, 4)

 

15.                       ПП «Курорти Приазов’я» санаторій «Нафтохімік України»

(Запорізька обл., м. Бердянськ,  вул. Макарова, 71)

 

      Бажаючих учасників антитерористичної операції БЕЗКОШТОВНО пройти психологічну реабілітацію, просимо звертатися  в управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: вул. Чорновола, 12 (каб. № 5 або № 11).

 

 

 

Мінсоцполітики: Громадяни з інвалідністю та постраждалі учасники АТО зможуть самі обирати заклад для оздоровлення відповідно до медичних рекомендацій

Уряд на своєму засіданні затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та вніс зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200.

Як відомо, Законом України про Державний бюджет на поточний рік Мінсоцполітики передбачаються видатки на бюджетні програми „Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів”, до складу якої входить напрямок „Санаторно-курортне лікування інвалідів” (виконавець - Фонд соціального захисту інвалідів), та „Заходи із психологічної реабілітації та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням” (виконавець - Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції).

З метою ефективного використання бюджетних коштів та забезпечення вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань для осіб з інвалідністю Мінсоцполітики запропонувало замінити існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) зазначеній категорії осіб через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю - управління - санаторій). Уряд підтримав таку ініціативу, прийнявши сьогодні відповідну постанову.

Згідно з ухваленим рішенням гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням  з Мінфіном.

У Міністерстві переконані, що це сприятиме не лише ефективному використанню бюджетних коштів, а й покращенню результативних показників у сфері санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та ветеранів війни з числа постраждалих учасників антитерористичної операції, адже їм надаватиметься можливість вибирати для санаторно-курортного лікування будь-який заклад України відповідно до медичних показань.

Аналогічні зміни внесені й до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

У Мінсоцполітики також зазначають, що Урядом вже затверджено подібний порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, постраждалих внаслідок ЧАЕС (постанова КМУ від 23.11.2016 №854).  

Уряд доповнив категорії осіб, яким виплачуватиметься компенсація за належне їм житло, волонтерами та добровольцями

Урядом прийнято постанову „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей”.

Зазначеним актом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів від 19.10.2016 №719 „Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” - з метою розширення кола осіб, яким може бути виплачено грошову компенсацію за належне їм житло. Зокрема, внесеними змінами таке право надано особам, які брали участь у добровольчих батальйонах, та особам, які здійснювали волонтерську діяльність в районі проведення антитерористичної операції.

 Нагадаємо, Урядом з метою самостійного вибору та закупівлі житла розроблено механізм цільової грошової компенсації для придбання житла деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членам їх сімей.

 Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачено право першочергового забезпечення житлом інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

 Зокрема, право щодо самостійного обрання та купівлі житла надано сім’ям загиблих осіб, визначених абзацами 5-8 пункту 1 статті 10, а також особам з інвалідністю І-ІІ групи, визначених абзацами 11-14 частини другої статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та особам, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

 Вказана категорія осіб самостійно обиратиме найбільш прийнятне для них житло та купуватиме його за рахунок коштів грошової компенсації наданої Урядом.

 Це надасть змогу ефективно використовувати бюджетні кошти та уникнути незадоволення житлом, придбаним органами державної влади, для вищезазначеної категорії населення.

 

 

 

Професійна адаптація для учасників АТО

      На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015р.№ 179 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку» із змінами, внесеними згідно Постанови КМУ № 837 від 13.10.2015 року управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що для учасників АТО, які бажають  безкоштовно пройти курс навчання підготовки водіїв транспортних засобів категорії «А1», «А2», «В1», «В2» (при умові набраної групи 20 осіб),  «В», «С» просимо звертатися за адресою: м. Калуш, вул. Чорновола, 12 ( каб. № 5, 11).

       Додатково повідомляємо, що виділені бюджетні кошти будуть спрямовані на реалізацію заходів із професійної адаптації учасників АТО з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до закону військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення АТО, а також працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення (демобілізованих), крім осіб визначених п.2 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2013 №73, а саме: військовослужбовців Збройних Сил України, що підлягають звільненню у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, за станом здоров’я.

 

Новини
У Сівці-Войнилівській здійснюють капремонт автотраси

2018.06.01

У селі Сівка-Войнилівська проводять капітальний ремонт дороги обласного значення «Калуш – Бурштин». детальніше

Контрактникові надано одноразову грошову допомогу

2018.06.01

1 червня під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Сергія Дудинця і заступника голови… детальніше

Робоча група визначила обсяги ремонту доріг на території Томашівської і Луківської сільських рад

2018.06.01

1 червня відбулося виїзне засідання робочої групи з обстеження автомобільних доріг загального користування місцевого… детальніше

Діти з Калуського району поїхали на оздоровлення в санаторій «Сокіл»

2018.06.01

У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, 24 дітей з Калуського району поїхали на відпочинок та оздоровлення до… детальніше

Під час робочої поїздки на Прикарпаття Президент України Петро Порошенко підписав Указ щодо невідкладних заходів зі зміцнення державного статусу української мови

2018.05.31

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Івано-Франківської області підписав Указ «Про невідкладні… детальніше

«Будуємо Україну щодня!» - Президент взяв участь у запуску третьої технологічної лінії виробництва цементу підприємства «Івано-Франківськцемент»

2018.05.31

Президент взяв участь у запуску третьої технологічної лінії виробництва цементу підприємства «Івано-Франківськцемент». детальніше

Дітям дарували святковий настрій і  подарунки

2018.05.31

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої… детальніше

Випускників шкіл району поблагословили у добру путь

2018.05.31

30 травня у Калуші, в парку ім. І. Франка, відбулося свято для випускників загальноосвітніх навчальних закладів… детальніше